Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс
27 Серпня, 18:51

Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс

Голова Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс. Він передбачає вибори народних депутатів за системою з відкритими списками. Про це Парубій повідомив сьогодні на своїй сторінці у Twitter.

«Голова профільного комітету Верховної Ради сьогодні підписав Виборчий кодекс із відкритими списками. Й це відкрило для мене шлях підписати закон, і я невідкладно підписав Виборчий кодекс. Дякую кожному народному депутату, який проголосував за Виборчий кодекс!» – написав Парубій.

11 липня цього року Верховна Рада затвердила в другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу, який упроваджує пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими списками. В кодексі буде збережено прохідний бар’єр до парламенту на рівні 5%.

Документ набуде чинності 1 грудня 2023 року. Складається з трьох книг – загальна частина, загальнонаціональні вибори та місцеві вибори. Найбільш резонансною є частина кодексу про вибори до Верховної Ради, яка передбачає систему з відкритими списками. В Україні буде 27 виборчих округів, які переважно збігаються з областями України, кримський округ приєднають до херсонського, Київ буде розділено на два округи і окремий буде в Дніпрі.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини