Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Андролог Святослав Бойко: «Біль під час статевого акту може свідчити про викривлення пеніса»
04 Травня, 18:48

Андролог Святослав Бойко: «Біль під час статевого акту може свідчити про викривлення пеніса»

Якщо ви чоловік, якому більше як 40 років, живете статевим життям, але під час ерекції відчуваєте біль у пенісі, повинні обов’язково звернутися до лікаря. Про це розповів андролог клініки “UROSVIT” Святослав Бойко.

Що є причиною больових відчуттів у статевому члені?

– Найчастішою причиною є хвороба Пейроні — викривлення статевого члена, що розвивається через розростання фіброзної тканини і ущільнення білкової оболонки, якою покриті кавернозні тіла пеніса. Це робить її коротшою і нееластичною на боці ураження. Як наслідок, відбувається викривлення тіла статевого органу під час ерекції, а ерекція стає болючою.

1-51

 Як проявляється та діагностується ця патологія ?

  • Чоловік може запідозрити розвиток захворювання за наявністю больових відчуттів під час ерекції на ранній стадії, коли ще може не бути видимих змін;
  • на більш пізніх стадіях спостерігається викривлення члена під час ерекції;
  • при пальпації можна діагностувати щільний утвір у тілі статевого члена (що довше триває процес – то більше викривлення і більший розмір ущільнення);
  • болючість у місці, де є ущільнення, може бути тільки під час ерекції на ранніх стадіях. З часом вона, як правило, зменшується, але при цьому збільшується кут викривлення статевого члена;
  • погіршується ерекція;
  • внаслідок дискомфорту зменшується або і зовсім зникає сексуальне бажання;
  • викривлення пеніса може ускладнювати процес сім’явиверження і стати причиною аноргазмії (відсутності сексуального задоволення);
  • на пізніх стадіях через надто виражену деформацію статеве життя стає зовсім неможливим;
  • при значному куті викривлення, навіть при збереженій ерекції, статеве життя стає неприємним і для партнерки.

Чому небезпечно терпіти больові відчуття під час ерекції ?

– Больові відчуття під час ерекції є ознакою початкових проявів захворювання. У 73% випадків вони прогресують, спричиняючи незворотні зміни.

Скільки часу є у чоловіка, який запідозрив захворювання, для того, щоб максимально ефективно пройти лікування з позитивним ефектом?

– Активна фаза захворювання триває від 6 до 18 місяців, після чого відбувається стабілізація процесу або спонтанне регресування симптомів. За статистикою, тільки у 13% випадків може “самовилікуватися”.

Яких розмірів можуть бути щільні утвори, так звані “бляшки” статевого члена?

-Розміри бляшок Пейроні коливаються від декількох міліметрів до декількох сантиметрів, що в середньому становить від 1,5 до 2 сантиметрів.

Де можуть знаходитися  “бляшки”?

-Дорсальні – на верхній частині, вентральні – по нижній поверхні, латеральні  – на бокових поверхнях. Там, де знаходиться  “бляшка ”, і розвивається разом з нею викривлення статевого члена.

Чи існує консервативне (не хірургічне) лікування цієї хвороби ?

– Так. І що раніше почати, то ефективнішим воно буде. Медикаментозне лікування є малоефективним. Тільки в комбінації з фізичним методом, з допомогою ударно-хвильової терапії (УХТ), правильно підібране лікування дає добрі результати.

У чому полягає суть цієї процедури ?

-В основі методу лежить вплив сфокусованою акустичною хвилею, швидкість якої вища швидкості звуку. Високоінтенсивна ударно-хвильова терапія використовується для літотрипсії – дроблення каменів нирок та сечоводів через її цілеспрямовану механічну деструктивну природу.

2-32
Вплив акустичних хвиль на фіброзну бляшку
3-21
Розволокнення і порушення структури бляшки під дією УХТ

Тобто при впливі на статевий член йде руйнування “бляшки” так само, як відбувається дроблення каменя в нирці?

– Саме так, тільки потужність хвилі менша, так як не потрібна така глибина проникнення, як при літотрипсії .

Щільна “бляшка” , яка містить багато колагенових волокон третього типу, має досить міцні зв’язки, що чинять опір проходженню через неї звукової хвилі, а потужність і висока енергія ударної хвилі при багаторазовому вдарянні об ці “перешкоди” поступово починає їх руйнувати. Крім того, запускаються механізми відновлення судин у ділянці ураження та активізується система макрофагів, які “поїдають” непотрібні залишки .Також активізується вироблення еластинових волокон, які потрібні для еластичності білкової оболонки.

Ударно-хвильова терапія є в багатьох клініках, де лікують захворювання опорно-рухового апарату. Її ж застосовують  для лікування хвороби Пейроні?

– Ні. Для лікування ортопедичних захворювань застосовується УХТ радіального типу, яка працює по типу перфоратора, і для застосування в андрології при лікуванні захворювань статевих органів цей метод не може бути використаний .

У клініці “UROSVIT” для лікування андрологічних захворювань застосовується  єдиний в західному регіоні апарат фірми “Storz medical” Duolith SD1 з запатентованою головкою для сфокусованої ударно-хвильової терапії, що принципово відрізняється від тих, які використовуються в апаратах всіх інших виробників.

Чи часто звертаються з таким захворюванням у клініку “UROSVIT”?

– Досить багато чоловіків, які не належать до “терплячих”, звертаються до урологів , які роками можуть їх безуспішно лікувати медикаментозно. Тільки одиниці потрапляють до нас вчасно на початковій стадії захворювання.

Тому хочеться донести цю інформацію не лише до чоловіків, яким діагностовано хворобу Пейроні, але й до лікарів,  які не мають у своєму арсеналі сфокусованої ударно-хвильової терапії: не гайте дорогоцінного часу та ресурсів і при виявленні ознак захворювання, описаних вище, звертайтеся в клініку “UROSVIT” до лікаря-андролога Бойка Святослава Ігоровича.

 Консультація уролога, УЗД

Адреса:м.Львів, вул.Огієнка,3 (на території “Залізничної лікарні”).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

 

 

 

Схожі новини