Анна Мармуляк: «Для мене мій район – «місце сили» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Анна Мармуляк: «Для мене мій район – «місце сили»
17 Липня, 15:46
logo-black

Анна Мармуляк: «Для мене мій район – «місце сили»

У попередні роки мешканці Львова вважали, що у місті є престижні та не зовсім привабливі мікрорайони. На розвиток центру міста та вулиць, близьких до нього, виділялися немалі кошти. Натомість віддалені мікрорайони розвивалися гірше. Зараз ситуація почала кардинально змінюватися.

Про життя та проблеми мешканців мікрорайону Левандівка, про шляхи, які допоможуть покращити добробут людей, LMN розповідає депутатка Львівської міської ради від фракції «Громадянська позиція» Анна Мармуляк. Вона разом з 5 колегами входить у робочу групу для напрацювання «Стратегії розвитку мікрорайонів Левандівка-Білогорща». Учасники цієї групи – досвідчені депутати від округів та представники виконавчої влади. Вони наполягають: Левандівка – Білогорща потребують міського бюджету.

Що вас спонукало до ідеї такої стратегії?

– Насправді ідея зовсім не нова, передувало багато думок та ініціатив від громади Левандівки-Білогорща, яка у нас є згуртованою. Чому саме ця частина Львова  для мене така вагома? Бо я тут живу уже більше 20 років, тут моє коріння. І хочеться,  щоб в майбутньому куточок, який зовсім недалечко від центру Львова,  мав нормальні умови – каналізування, водовідведення, якісні та безпечні дороги. Насправді, два мікрорайони мають великий потенціал, який треба розвивати. Багата природа, є водні ресурси та парки, сквери, Білогорський ліс – разом складається позитивний образ і розвіюється стереотип про «кримінальну Левандівку».

Так тут, як і всюди, є багато проблем. З колегами деякі з них вирішували, але це було ситуативно та точково. Стратегія розвитку двох дотичних мікрорайонів – на часі. Вона би поступово та змістовно покращувала стан та дала поштовх для стабільних змін до позитивного і комфортного життя.

На що, в першу чергу, слід звернути увагу?

– Вважаю, що серйозна проблема – дороги. Побутує думка, що частина Левандівки – це особнячий забудівельний тип, тому чиновники не поспішають вкладати сюди міські кошти. За декілька років вдалося відремонтувати вулиці та хідники, але показовим є приклад контрасту: гарна дорога, а за декілька метрів – болото. На Левандівці – Білогорщі багато грунтових доріг, де ще ніколи не робили ремонт. Ці вулиці довгі і люди ними водять дітей до садків, шкіл. Це так залишати не можна. Ну і, звісно, проєкт каналізування, який досі триває.

Нещодавно на Левандівці трапився випадок, коли школяр серед білого дня постраждав від насильника. Чи після цього побільшало у мікрорайоні правоохоронців?

– У цьому конкретному випадку мати та хлопчик – сильні люди, які не побоялися усе розповісти на загал. Те, що винуватця знайшли у короткий термін, показує, що мешканці Левандівки знайомі між собою та дружні. Дільничних інспекторів у нас достатньо. Правда, приміщення для них у занедбаному стані, потребують належного утримання та догляду. Буду наполягати, аби місто долучилося до їх капітального ремонту, щоб там теж гуртувалися люди для кращої взаємодії.

Яка у вас в мікрорайоні ситуація з дитячими садками та школами?

– Була величезна черга, аби віддати дитину у садок. Навіть траплялися випадки, коли батьки скаржилися, що їх місце в електронній черзі підійшло, але вони якимось чином зникли зі списків. Тоді ми допомагали їм відновити чергу. Приміщення на вулицях Чижевського та Олесницького були у вкрай занедбаному стані. Тепер вони ремонтується, є сподівання, що усі дітки матимуть місця у садках. Трохи гірша ситуація по Білогорщі – там немає ні садка, ні школи. Частина дітей звідти ходить у навчальні заклади в центрі Львова, де батьки працюють, частина – у левандівські.

Але тут виникає ще одна проблема – доїхати з Білогорщі дуже тяжко, хоча  до Левандівки кілька зупинок. Зараз триває капремонт дороги Шевченка-Левандівська. Це мало б допомогти розвантажити райони Левандівка, Білогорща, Рясне.

А як на Левандівці справи з медичними закладами? З ними теж виникають проблеми?

– На Левандівці є 3-тя міська комунальна поліклініка. Це була лікарня від Львівської залізниці, за нетривалий термін її вдалося перелаштувати під міську комунальну. Лікарі проходили навчання. Дитяча поліклініка з вулиці Роксоляни переїхала і зайняла поверх 3-тьої міської комунальної. Тепер все групується у одній великій будівлі. Територія велика, тому можна її зробити комфортною та зручною для дорослих та малих пацієнтів. Лікарня інформацію про свої потреби подає в управління охорони здоров’я, там в межах міського бюджету виділяються кошти. Якщо є додаткові витрати, ми це питання можемо вирішити на комісії.

Над чим зараз працюєте у міській раді?

– Маю дві ініціативи – відкриття ЦНАПу та будівництво майданчиків для дітей з особливими потребами. Зараз мешканці Левандівки-Білогорщі мусять їхати в ЦНАП на вулицю Виговського. Їм це незручно, та й там у ЦНАПі завжди людно. Наразі ведемо пошуки приміщення у нашому мікрорайоні.

На дитячих майданчиках хочемо поставити спеціальні гойдалки, гірки, аби жодна з дітей не відчула незручностей під час прогулянки. Усі заслуговують на щасливі моменти дитинства.

Існує стереотип, що на Левандівці дуже дружні люди. Чи це так?

– Це правда, мешканці прагнуть, аби наш мікрорайон став безпечною зеленою зоною, комфортною для життя. Громаді вдалося врятувати Левандівський парк від забудови. Змогли врятувати кінотеатр «Супутник», який став окрасою Левандівки. Там щорічно відбувається фестиваль Параджанова та багато різних цікавих заходів.

Левандівка-Білогорща має немало храмів. Мрію, що усі будуть красиво підсвічені. Цікаві заходи проводить відома психолог Анна Замостна.

Наші мешканці завжди налаштовані на діалог з владою. Я можу прийти до людей, порадитися, спитати думку. сама бачу, що треба, але завжди хочу це обговорити. Неодноразово люди дають цінні поради. Часто, повертаючись з роботи, зупиняюся і спілкуюся з нашими мешканцями. Для мене мій район – «місце сили». Його треба любити таким, як він є. Тоді зрозумієш Левандівку і будеш нею опікуватися, захочеш вирішувати проблеми на користь людей.

Фото (центральне): Зоряни та Василя Владик

Відео