Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Антибіотики продаватимуть лише за електронним рецептом від лікаря
23 Грудня, 09:17

Антибіотики продаватимуть лише за електронним рецептом від лікаря

В рамках цифрової трансформації Міністерство охорони здоров’я збирається ввести електронну систему продажу спеціальних ліків. Зокрема, інсуліну, препаратів для імуносупресії та препаратів, які містять наркотичні речовини. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на вчорашньому брифінгу, 22 грудня.

«Наступним кроком будуть антибіотики, які будуть продаватися виключно за електронним рецептом, – заявив він. – Ця система електронних рецептів є частиною цифрових трансформацій, які ми запустили. Ми розробляємо зараз модуль. Плануємо, що з 1 квітня він почне працювати».

Через збільшення самовільного вживання антибіотиків МОЗ також посилює контроль за аптеками і змінює правила відпуску ліків.

«Дерлікслужбі було надано відповідне доручення щодо контрольних заходів, які вони повинні виконуватися. Одне із них – паперові рецепти лікаря повинні зберігатися в аптечних закладах впродовж одного року, щоб держлікслужба в будь-який момент могла здійснити перевірку щодо відпустку відповідних антибіотиків», – додав Степанов.

Нагадаємо, що ще у листопаді головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що українці вживають у 40 разів більше антибіотиків, ніж раніше. Більшість таких препаратів люди купують в аптечних кіосках без рецепту від лікаря. Медики ж пояснюють: вживання антибіотиків без потреби лише ускладнює лікування коронавірусу.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Схожі новини