Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Антибіотики тільки за рецептом: як це працюватиме
28 Січня, 11:34

Антибіотики тільки за рецептом: як це працюватиме

В Україні планують ввести контроль за обігом антибіотиків. З квітня цього року придбати медикаменти можна буде лише за електронним рецептом. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Таким чином міністерство хоче вирішити проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів.

«Сьогодні стійкість до антимікробних препаратів є однією із найсерйозніших загроз для громадського здоров’я. Ця загроза стоїть поруч з антивакцинальними настроями, які в тандемі зводять нанівець чимало досягнень медичної науки», – розповів Віктор Ляшко.

Призначатимуться антибіотики виключно лікарями, які виписуватимуть електронні рецепти. Тепер пацієнту не виписуватимуть препарат з вказуванням конкретної торгової марки, натомість в електронному рецепті вказуватиметься діюча речовина, лікарська форма та дозування.

Отримати е-рецепт можна у будь-якого лікаря, однак лікарю та пацієнту також необхідно бути зареєстрованими в електронній системі охорони здоров’я.

«Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів — необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами»,- повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Окрім того, з початку року у лікарнях запрацював облік антибіотиків груп спостереження та резерву. Йдеться про 29 лікарських засобів. Це зроблено для того, щоб відмовитися від надмірного та нераціонального використання лікарських препаратів.

Схожі новини