Архів УПА знайшли у Самбірському районі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Архів УПА знайшли у Самбірському районі
26 Грудня, 14:20

Архів УПА знайшли у Самбірському районі

Документи повстанських часів знайшли у Самбірському районі. Зараз їх досліджують спеціалісти Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”.

Архів часів УПА налічує десятки документів. Здебільшого це листування провідників УПА та списки загиблих. Серед них є добре збережені і такі, які перебувають у вкрай критичному стані. Зараз науковці працюють над тим, аби врятувати їх. Матеріали дуже цінні для істориків, – пише Гал-Інфо.

“Найперше документи переклали спеціальним фільтрувальним папером, який має витягнути із них зайву вологу. Потім, їх помістять у морозильні камери, щоб виморозити папір. Волога, яка залишиться кристалізується і розширить папір. Відтак, документ можна буде розгортати і відчитувати, – розповідає директор Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” Руслан Забілий. – Документи можна відреставрувати. Нам траплялися матеріали і у набагато гіршому стані”

Архів складається із звітів датованих 1946 – 1948 роками. Їх писали у звичайних шкільних зошитах, які потім архівували. Найбільше дослідників зацікавили списки загиблих повстанців, але наразі відкрити їх неможливо, аби не втратити інформацію.

Часто у документах фігурує містечко Нижанковичі.

“В адміністрації ОУН були райони Нижанковичі та Меденичі. Це означає, що архів рівня надрайону. Ми встановимо за каталогами і структурою, до якого надрайону належали ці два райони, і будемо мати більше інформації”, – додає Забілий.

 

ФОТО: Гал-інфо

  • 0
  • 400
Відео