Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Атовець розповів,чому феєрверки на Новий Рік морально травмують військових
28 Грудня, 10:32

Атовець розповів,чому феєрверки на Новий Рік морально травмують військових

У новорічну ніч, як і упродовж усіх різдвяних свят, використовувати феєрверки заборонено. А ще піротехнічні засоби не можна ані продавати, ані купувати, адже за це загрожує штраф до понад півтори тисячі гривень, передає zaxid.net.

Колишній атовець Володимир Гера каже, побратими не раз розповідали, що відчувають, коли вибухає феєрверк.

«Люди, які мають посттравматичний синдром, бояться не тільки звуку піротехніки або згадки про снаряд, а й звуку телефона, що впав на землю. Є час, коли потрібно гуляти, працювати і коли потрібно воювати. Зараз цей салют є просто неумісним», – пояснює Володимир Гера.

Із грудня 2015-го у Львові діє постанова, яка забороняє продавати та використовувати піротехнічні вироби. Її ухвалили, зокрема, тому, що на лікуванні в міському госпіталі з початку війни перебувають учасники бойових дій. За виконанням постанови пильнують поліція та муніципали.

«Патрульна поліція реагує на самі піротехнічні засоби. Коли ми виявляємо їх самостійно, або людина, яка йде і побачила їх, дає виклик на оператора 102. Прибуваємо на місце, встановлюємо всі обставини, дані, чому вони торгують. Викликаємо на місце дільничого, який складає протокол», – розповідає командир першої роти третього батальйону патрульної поліції Любомир Цісельський.

За порушення тиші в новорічну ніч світить штраф – від п’ятисот до тисячі семисот
гривень. Якщо порушника вчасно знайдуть.
Журналісти вирушили інспектувати міські ринки. На першому кажуть, що феєрверками не торгують. А ось на іншому ринку в центрі знайти магазин із феєрверками можна без зусиль. І клієнтів тут не бракує.

Торік під час новорічного періоду копи склали десять протоколів на таких порушників. Але за всіма впильнувати не можуть: хтось торгує з-під прилавка, а хтось купує феєрверки через інтернет.

«Люди мають повідомляти про такі речі, люди мають просто морально не сприймати таке відношення — в той час, коли йде війна, робити феєрверки, використовувати хлопавки», — пояснює заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Фото: zaxid.net

  • 0
  • 102
Схожі новини