Аудитори заявили про порушення у Львівській опері: у театрі спростували – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Аудитори заявили про порушення у Львівській опері: у театрі спростували
02 Серпня, 16:24

Аудитори заявили про порушення у Львівській опері: у театрі спростували

Сьогодні вранці у Держаудитслужбі заявили про фінансові порушення у Львівському національному театрі опери та балету. Аудитори стверджують,  що у театрі є порушення у використанні доходів від платних послуг, наданні в оренду приміщення під кафе, залученні сторонніх артистів, а також завищенні вартості робіт з реконструкції будівлі театру. Водночас у театрі заперечують ряд звинувачень аудиторів та наголошують, що загалом роботу театру було оцінено комісією позитивно.

«Аудитори виявили порушення при плануванні та використанні доходів від наданих платних послуг: отримані кошти, які повинні були спрямовуватись на виплату заробітної плати працівникам, лише частково витрачалися на зазначені цілі. Решта залишалися на рахунках або витрачалися на інші непершочергові видатки. Натомість для виплати зарплати використовувалися кошти, отримані з бюджету. Як наслідок, неефективно витрачено 11,7 млн грн бюджетних коштів», – йдеться у повідомленні Держаудитслужби.

Також у Держаудитслужбі зазначають, що при передачі орендарям одного з приміщень театру під розміщення кафе не було враховано площі спільного користування. У результаті втрачено можливість додатково отримати від оренди 2,5 млн грн доходів.

В опері ж спростували звинувачення аудиторів та роз’яснили основні витрати, щодо яких аудитори мають претензії.

«Львівська національна опера подала ряд заперечень щодо висновків ревізії. Так, зокрема, щодо неефективно витрачених 11,7 млн бюджетних коштів для виплати заробітної плати зазначимо наступне: усі бюджетні кошти, передбачені на виплату заробітної платні, Львівська національна опера витратила виключно на виплату заробітної платні. Зазначені вище 11,7 млн грн – це отримані доходи театру від ведення основної діяльності, а саме: реалізації квитків на репертуарні вистави та кошти, отримані від здачі приміщень театру в оренду, та ін. Ці кошти були частково скеровані на дофінансування заробітної платні, оскільки дефіцит від потреби в 2023 році становить близько 20%, а також на оплату комунальних послуг, послуг пожежної охорони, поточні ремонти, постановку нових вистав та обслуговування поточного репертуару. Переважна більшість інших так званих “втрат” носить схожий оціночний характер. Загалом роботу театру, відповідно до висновків перевірки, було оцінено комісією позитивно. Ми ведемо активний діалог з Держаудитслужбою щодо наданих рекомендацій і обов’язково врахуємо деякі з них у подальшій діяльності театру», – зазначили в опері.

Відео