Балет в цілком новому стилі: у Львівській Опері відбулась прем’єра балету “Тіні забутих предків” (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Балет в цілком новому стилі: у Львівській Опері відбулась прем’єра балету “Тіні забутих предків” (ВІДЕО)
04 Грудня, 15:48
logo-black

Балет в цілком новому стилі: у Львівській Опері відбулась прем’єра балету “Тіні забутих предків” (ВІДЕО)

У Львівській опері 1 грудня відбувся допрем’єрний показ балету “Тіні забутих предків” за сюжетом легендарної повісті Михайла Коцюбинського, на музику Івана Небесного, лібрето Василя Вовкуна та в постановці Артема Шошина.

LMN також відвідала цей неймовірний показ і поспілкувалася з глядачами:

«Надзвичайно сподобалося. Дуже гарні костюми і  постановка, неймовірні артисти і танці, дуже гарний балет. Ми дуже задоволені і вдячні всім, хто нас запросив», – захоплено поділилася враженнями пані Уляна.

«Надзвичайні, бо дуже колоритно і автентично. Не сподівалися, що настільки виріс у нас балет. Я працювала в цьому театрі багато років, в оркестрі грала. І перший раз прийшла на балет, до цього оперу тільки слухала. Я дуже вражена, дуже хороший постановник. Балет приготований в цілком новому стилі», – емоційно розповіла пані Люба.

«Дуже гарні, дуже емоційні. Неймовірні костюми і самі ж актори», – додає пані Іванна.

А вже 2 грудня на сцені театру відбулася довгоочікувана світова прем’єра балету “Тіні забутих предків”.

Почесним гостем показу став Ростислав Карандєєв, в. о. міністра культури та інформаційної політики України. Міністр особисто вручив артистам театру знакові державні нагороди. Зокрема, почесне звання заслуженого артиста України отримав Василь Матвіїв, артист хору. Подяками Міністерства культури та інформаційної політики України були нагороджені: провістий соліст балету Арсен Марусенко, артист оркестру Олександр Божик, головний хормейстер Вадим Яценко.

“Усі квитки на премʼєрні покази було продано, і сьогодні аплодисменти в залі не вщухали ні на мить!Історія про кохання земне та небесне за легендарною повістю Михайла Коцюбинського постала перед глядачами у неокласичній хореографії відомого українського балетмейстера Артема Шошина. Видовищна сценографія литовського митця Арвідаса Буйнаускаса перенесла героїв у сучасний постмодерністський світ та є філософським переосмисленням місця людини серед природи. Художні образи персонажів балету довершили костюми Наталії Міщенко, що пересотворили гуцульське вбрання від автентики до модерних зразків. Колоритна музика Івана Небесного, що увібрала силу гуцульської автентики, прозвучала у виконанні оркестру Львівської опери під орудою диригента Юрія Бервецького”, –  зазначили в театрі.

Прем’єрні покази балету відбудуться ще 7 і 8 грудня, однак квитків на них у продажі вже немає.

Фото – LMN і Євген Кравс

User Image
Роксолана Іваніцька
Відео