Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Батьків школярів штрафуватимуть, якщо діти не ходитимуть до школи
18 Жовтня, 12:58

Батьків школярів штрафуватимуть, якщо діти не ходитимуть до школи

Батьки школярів можуть заплатити ї штраф за систематичні пропуски уроків своїх дітей. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів № 684, пише РБК-Україна.

Якщо впродовж 10 робочих днів поспіль неповнолітня дитина без поважних причин не відвідуватиме заняття, то навчальний заклад повинен надати інформацію службі у справах дітей, а ті, за необхідності – повідомити поліцію.

Поважною причиною є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один з батьків зобов’язаний повідомити шкільну установу про те, що дитина буде відсутня і надати письмову заяву.

Якщо дитина не відвідувала уроки з причини хвороби та зверталася до лікаря – то доказом може стати медична довідка. Якщо ж такої немає – то потрібна заяву від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом.

Однак у випадку, коли немає поважної причини і навчальний заклад не знає, де перебуває дитина, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.  У перший раз суд може призначити попередження або штраф у розмірі від 850 гривень до 1700 гривень. Якщо ситуація повториться, то батькам загрожує штраф у розмірі від 1700 гривень до 5100 гривень, без урахування судового збору.

Фото: ілюстрація.

Схожі новини