Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Батько 3,5-річної донечки просить врятувати його життя: потрібна трансплантація нирки
24 Вересня, 15:09
logo-black

Батько 3,5-річної донечки просить врятувати його життя: потрібна трансплантація нирки

Тетяна Пасічник

47-річному Роману Соболевському з села Вільхівці, що на Жидачівщині, 2 роки тому діагностували хронічний гломерунефрит – хвороба нирок 5 стадії. Роман просить про допомогу, адже не хоче, аби його єдина 3,5-річна донька залишилась круглою сиротою.

“7 років тому Роман з дружиною втратили сина, який хворів на рак, – розповідає племінниця хворого Романа Вітяк. – Пізніше Бог дав сім’ї ще донечку, але 2 роки тому біда знов до них прийшла. Від онкології померла дружина. Саме за кілька днів до її смерті у лікарні Роману стало погано. Одразу здав аналізи. Вже коли поховав дружину, дізнався, що й сам важко хворий. Найбільше боїться тепер, що дитина сама залишиться. У неї більше нікого немає – лише старенька бабуся. Зараз дитина розуміє, що тато в лікарні часто буває. На цей час живе у бабусі. Але вона знає, що тато повернеться і знову забере її додому. Не хочеться й думати, що колись це може не статись”.

Що два дні Роман їздить у Стрийську лікарню для очищення крові. Однак цього не достатньо. Лікарі запевняють, єдиний спосіб вилікуватись – трансплантація нирки.

“Два роки поспіль дядько на гемодіалізі (очищення крові, – ред), все було добре, але останнім часом він вже дуже змарнів, організм знесилений, – розповідає племінниця. – Через погану роботу нирок навантаження йде на серце й інші органи. Нещодавно він змушений був 2 тижні лежати в лікарні, бо у серці знайшли інфекцію. Її вивели дорогими медикаментами. Швидше він боявся робити трансплантацію. Думав, не витримає, але зараз сам розуміє – виходу іншого нема”.

200 тис. грн – це лише вартість обстеження. Таких грошей у сім’ї немає. Все, що вдалось зібрати, – 40 тисяч.

Орієнтовна вартість операції – 70 тис. дол.

“Ми вже маємо координати клініки у Білорусії, вже можемо їхати на консультацію. Єдине, що зупиняє, – гроші. Ми не можемо туди дзвонити, поки не побачимо, що хоч трохи наближаємось до потрібної суми. Чекаємо”, – додає Романа Вітяк.

Небайдужих просять допомогти.

Банківський рахунок:

5168 7574 0367 9279

Фото: з соцмереж.

Схожі новини