Батько Петра Порошенка помер від інсульту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Батько Петра Порошенка помер від інсульту
16 Червня, 20:18
logo-black

Батько Петра Порошенка помер від інсульту

Сьогодні, 16 червня, у Києві помер Олексій Порошенко, батько п’ятого президента України. На даний час прихильники Петра Порошенка на його Фейсбук-сторінці висловлюють своє співчуття.

Петро Олексійович змінив світлину обкладинки.

«Ти був найкращим у світі батьком, другом і вчителем. Спочивай з миром, тату…», – написав пост.

Олексієві Порошенкові 11 червня виповнилося 84 роки.

«Сьогодні перестало битися серце великої людини праці, хлібороба, громадського та політичного діяча, Героя України, батька п’ятого президента України Олексія Івановича Порошенка. Все своє життя він присвятив служінню Україні, розвитку її економіки, дбав про людей», – написали партійці п’ятого президента України.

Олексій Іванович народився у селі Саф’яни Ізмаїльського жудеця Королівства Румунія в родині румунського громадянина Івана Порошенка. Закінчив 7-річну школу в Саф’янах і середню школу в Ізмаїлі. Вступив до Львівського сільськогосподарського інституту.

З 1974 до 1983 — працював директором Бендерського дослідницького експериментально-ремонтного заводу в Молдові. Далі у Тирасполі був начальником спеціалізованої пересувної механізованої колони тресту «Молдсільгоспмонтаж».
1992 року з родиною переїхав до Києва. Того ж року став заступником генерального директора АТ «Біржовий дім «Україна», де гендиректором був його син Петро.
Наступного року був заступником генерального директора ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн», де також керував його син.
У 1998 році Петро Порошенко обраний до Верховної Ради України, його батько став директором концерну Укрпромінвест.
З 2005 року — керівник «Прайм Ессетс Кепітал».
У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він посів дев’яте місце.
Мама Петра Олексійовича Євгенія Сергіївна померла ще у 2004 році. Похована в родинному склепі на Звіринецькому кладовищі Києва разом зі старшим братом Петра Порошенка Михайлом. Він у 1997 році загинув у ДТП.

Фото: Фейсбук

Відео