Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Без щеплення до школи зась: МОЗ хоче зробити вакцинацію обов’язковою
29 Червня, 17:23

Без щеплення до школи зась: МОЗ хоче зробити вакцинацію обов’язковою

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що вакцинацію проти основних хвороб в Україні потрібно зробити обов’язковою і запровадити обмеження для певних категорій населення, які відмовляються щеплюватися без вагомих на це причин.Про це санлікар сказав в інтерв’ю «Ліга.Life».

Свою позицію щодо обов’язково вакцинації він пояснив тим, що, попри всі зусилля, останні спалахи інфекційних хвороб в Україні викликані саме недостатнім рівнем охоплення обов’язковими щепленнями. Він нагадав про останній спалах кору, складну ситуацію з поліомієлітом, а також спалахи дифтерії.

«Всі ці випадки об’єднує те, що була сформована велика когорта невакцинованих дітей. Вони невакциновані зокрема через активне пропагування, що вакцинуватися не треба», — каже Кузін.

Він пропонує одночасно з обов’язковою вакцинацією впроваджувати в Україні відповідальність медпрацівника за поширення неправдивих відомостей про вакцинацію. А також посилювати відповідальність за підробку довідок про вакцинацію.

Щодо питання, чи мають карати за відмову від вакцинації, Кузін радить зважати на рішення Верховного Суду щодо недопуску невакцинованих дітей до закладів освіти. Там ці обмеження визнали законними й такими, що забезпечують безпеку усіх учнів.

Кузін пропонує запровадити подібні норми у законі: не допускати до закладів освіти дітей, які не вакциновані і не мають на це об’єктивних причин, абсолютних медичних протипоказів.

 

 

 

«Вони все одно можуть обирати альтернативу — дистанційний формат абощо», — каже головний санлікар.

Щодо дорослих, то в МОЗ пропонують зробити обов’язково вакцинацію для низки професій, зокрема для працівників освіти та сфери обслуговування. А без щеплення не допускати їх до робочих місць.

«Для всіх інших забезпечити обов’язковість доволі важко і сам процес контролю не матиме практичного сенсу. Це скоріш власний вибір людини», — додає Кузін.

Схожі новини