Без світла і тепла: українцям загрожує надзвичайна ситуація | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Без світла і тепла: українцям загрожує надзвичайна ситуація
17 Грудня, 12:10

Без світла і тепла: українцям загрожує надзвичайна ситуація

В Україні можлива надзвичайна техногенна ситуація через нестачу вугілля. Про це попереджає Служба безпеки України.

Йдеться про те, що є загроза зупинки тепло- та електропостачання населення через дефіцит вугілля. Такий лист СБУ відправила до Кабінету міністрів.

“Служба безпеки повідомляє КМУ про складну ситуацію, що утворилася у тепло- та електрогенерації внаслідок дефіциту вугілля та збільшення заборгованості. Це може призвести до “можливого неконтрольованого росту тарифів на виробництво електричної та теплової енергії для кінцевих споживачів”, – повідомляє Українська Правда.

Відомо також, що резерви вугілля зараз в країні є у 5 разів меншими, ніж потрібно. Станом 1 грудня на складах знаходилося 486,2 тис. тонн палива, тоді як план накопичення становить 2,632 млн тонн.

“Проблеми з теплопостачанням можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, зростання соціального напруження серед населення та дискредитації органів влади”, – пише СБУ і листі до Кабміну.

В Україні на 13 грудня на жодній теплоелектростанції не дотримано мінімальних вимог щодо запасів вугілля.

Додамо, раніше керівництво країни запевняло, що жодних, навіть віялових відключень електрики для українців не буде. А ситуацію із браком вугілля назвали такою, яку контролюють.

Відео