«Без землі села не буде!», – Андрій Гнатуш | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Без землі села не буде!», – Андрій Гнатуш
11 Березня, 12:17

«Без землі села не буде!», – Андрій Гнатуш

Для відродження українського села – необхідно подбати про робочі місця та відновлення інфраструктури в сільській місцевості. Про це нещодавно заявив президент Володимир Зеленський у інтерв’ю українським телеканалам. Такі заявки стосовно відродження українського села не більше ніж те, що хочуть почути люди, вважає експерт Андрій Гнатуш.

«Село неможливе без землі, а її зараз просто хочуть продати!», – підкреслює він.

«Ми готуємо 1600 інфраструктурних проектів у кожне село. Програма поки що розрахована на 9-10 років. Половину, 500-600, ми зробимо за найближчі три з половиною – чотири роки», – заявив президент.

Зокрема анонсував, що планується облаштування інформаційних центрів, де не лише надаватиметься необхідна інформація, а й проводитимуться різноманітні заходи, зон відпочинку, паркових зон та дитячих майданчиків. Кошти на реалізацію таких проектів, зі слів Зеленського, можна отримати від спонсорів або ж за підтримки бізнесу.

За словами президента, окремо для села також розробляються: економічна програма, програма з розвитку АПК, пов’язана з малими фермерськими господарствами та їхньою підтримкою, програма розвитку тваринництва.

 

 

«Вважаю, що ми піднімемо цю реформу. Треба багато грошей, але у нас велике бажання», – наголосив Зеленський.

Водночас очільник держави підкреслив, що молодь та люди працездатного віку нині залишають села через відсутність роботи. І з цим погоджується експерт Андрій Гнатуш.

«Не страшно, що наші громадяни їдуть за кордон, страшно, що вони звідти не вертаються. Польща анонсувала, що з кінця квітня, середини травня вона повністю відкриває кордони і ласкаво запрошує наших громадян до себе. Наші медики туди поїдуть, наші люди, які вміють обробляти землю, туди поїдуть, тому що на зборі полуниці вони забезпечать себе краще, ніж на роботі наших маленьких виробництв», – каже Андрій.

Експерт переконаний селянин без землі ніколи не матиме роботи, а значить і економіка в державі не працюватиме.

«Проблема у тому, що у нас перестає працювати економіка, відновлення села не буде до того часу, допоки не буде встановлена нормальна переробка. Тому що фермер – це та людина, яка забезпечує переробки сировиною. Ці всі заявки стосовно села – це ніщо інше ніж те, що просто хочуть чути люди. Але насправді без землі села не буде! А в державі її зараз хочуть продавати. Більше того вони її й продадуть, на жаль», – додає директор  ТзОВ «Енергія -Новояворівськ» Андрій Гнатуш.

  • 0
  • 411
Відео