Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Без жодного розрізу: львівські урологи опанували нову методику видалення каміння
09 Грудня, 17:53

Без жодного розрізу: львівські урологи опанували нову методику видалення каміння

У п’ятницю, 6 грудня, лікарі-урологи Клінічної лікарні провели конференцію щодо видалення каменів з нирок за новою для України методикою – за допомогою гнучких ендоскопів одноразового використання. Ця методика є найбільше ефективною у тих випадках, коли каміння дуже щільне і не піддається дробленню іншими методами, повідомляє Zaxid.net.

Особливістю операції є те, що її проводять без жодного розрізу і триває вони приблизно 30 хвилин. Наступного дня пацієнт іде додому.

У межах конференції львівські урологи успішно провели перші три операції за новою методикою. Вони транслювалися на великий екран і за їх ходом стежили урологи з різних міст України, яких зацікавив такий метод лікування сечокам’яної хвороби.

Ці оперативні втручання проводили лікарі-урологи Клінічної лікарні на залізничному транспорті Василь Матвіїв та Андрій Подебрий. В операційній разом з ними був і провідний уролог з Дубаї (ОАЕ) Еяд Емад, який давав поради і настанови.

matviyiv

«Суть цієї методики полягає у тому, що ми дробимо камені за допомогою лазера, попередньо завівши через сечові шляхи тонкий ендоскоп у порожнину нирки. У цьому ендоскопі є два стерильні канали: по одному іде стерильний фізрозчин, а другий використовується для проведення мініатюрного інструменту, у нашому випадку – лазера. Ми наводимо на камінь лазерний імпульс, який розбиває його на пісок, який згодом самостійно виходить», – пояснив Василь Матвіїв.

Тривалість операції, за словами Василя Матвіїва, в середньому не перевищує 40 хвилин, усе залежить від того, як швидко вдається дістатися до каміння у нирці.

«Ми презентували колегам з різних міст України проведення такої операції з використанням ендоскопів одноразового використання. Є ще багаторазові ендоскопи, але оскільки вони дуже тонкі, в діаметрі мають всього 4-5 мм, то їх важко стерилізувати. У провідних клініках Європи і світу є тенденція до використання саме одноразових ендоскопів. І ми розпочали робити такі оперативні втручання саме з одноразовими ендоскопами», – каже Василь Матвіїв.

Оперативні втручання проводять при загальному знечуленні, бо за словами лікарів, коли вони працюють з лазером у порожнині нирки, потрібно на 15-20 секунд затримати дихання, тому воно мусить бути кероване.

Для проведення таких операцій слід мати відповідне обладнання, оснащення операційних і досвід. Обладнання в лікарні є. Перш, ніж розпочати виконувати такі операції у Львові, Василь Матвіїв пройшов декілька навчальних тренінгів в Іспанії, Великобританії, Данії та Китаї.

«Є різні методики лікування каміння у нирках: відкриті операції, через прокол нирки, дистанційна літотрипсія. Ми запропонували ще одну методику лікування – контактної лазерної внутрішньониркової літотрипсії. Вона показана для невеликих (до 1,5 см) і твердих каменів, які не вдається роздробити іншими методами. Попередньо робимо пацієнтам комп’ютерну томографію і за спеціальною шкалою визначаємо щільність каменів. І виходячи з цього, пропонуємо метод лікування. Якщо щільність каміння висока, тоді найефективнішою буде контактна лазерна літотрипсія», – каже Василь Матвіїв.

Першій видалили камінь з нирки за новою методикою 39-річній Маріанні  з Івано-Франківська. Жінка каже, що сечокам’яна хвороба у неї давно, а камінь у нирці не давав їй спокійно жити з 2015 року.

«Мені 16 разів намагалися роздробити його на дистанційній літотрипсії, але дарма. Він був настільки твердий, що не піддавався дробленню. І розміром був майже 1 см. Я втомилася від постійного ниючого болю, який загострювався при рухах. Лікарі з Івано-Франківська порадили їхати до Львова. Уролог Василь Матвіїв запропонував мені видалення каміння в такий спосіб і я погодилася. Нині почуваюся чудово. Це трохи дивно: я позбулася каміння без єдиного розрізу. Але від того і щаслива», – розповіла жінка.

У цей день урологи Клінічної лікарні на залізничному транспорті за новою методикою прооперували ще двох пацієнтів: 39-річну Ольгу і 62-річного Валерія зі Львова. У них також були щільні каміння в нирках, які не піддавалися видаленню в інший спосіб. Наступного дня пацієнти пішли додому.

Фото медиків.

  • 0
  • 813
Схожі новини