Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Безкарне мародерство та пільги: чим росіян заманюють йти воювати проти українців
26 Квітня, 13:58

Безкарне мародерство та пільги: чим росіян заманюють йти воювати проти українців

Російські військкомати заманюють людей в армію, пропонуючи їм високу зарплату та можливість безкарного мародерства, заявило у вівторок Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«Якщо у тимчасово окупованих районах України відбувається примусова мобілізація чоловіків та відправлення їх на неминучу смерть, то у центральних регіонах країни-окупанта до служби за контрактом запрошують обіцянками високої зарплатні, соціальних пільг та можливості безкарного грабунку та мародерства», – повідомили в ГУР.

За даними військової розвідки України тільки в Центральному військовому окрузі росії за період січень – квітень 2022 року укладено 2861 контракт на проходження військової служби. Більшість росіян, попри ймовірність загибелі в Україні, спонукають до військової служби їхні батьки та родичі.

Також росія поповнює «людський ресурс» частин, які понесли значні втрати в боях із українськими захисниками, чеченцями. Йдеться про ув’язених, в тому числі й родичів опозиціонерів.

«Чеченський філіал ФСБ збирає інформацію про ув’язнених місцевих тюрем для їхньої подальшої відправки в зону бойових дій. Листування посадовців ФСБ містить вимогу надати особисті дані засуджених, зокрема: ПІБ, домашні адреси, номери телефонів, адреси електронних пошт, IP-адреси пристроїв для подальшого їхнього залучення до проведення спеціальної операції на території України», – розповіли в українській розвідці.

Зокрема збирають інформацію про:

  • умовно засуджених;
  • засуджених до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості;
  • засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини;
  • засуджених за особливо тяжкі злочини.


За словами чеченських опозиційних громадських діячів такі дії мають дві цілі. По-перше, поповнити «людський ресурс» частин, які понесли значні втрати в боях з українськими захисниками. По-друге, придушити будь-які протестні настрої в самій Чечні.

Схожі новини