Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Безкоштовні пологи: у НСЗУ розповіли, коли жінки повинні платити за народження дитини
01 Вересня, 19:04

Безкоштовні пологи: у НСЗУ розповіли, коли жінки повинні платити за народження дитини

З квітня цього року пологи українок оплачує Національна служба здоров’я. Але, якщо жінка хоче народжувати у конкретного лікаря медзакладу, то це може бути вже платною послугою, повідомили у пресслужбі НСЗУ.

«До липня, тобто за чотири місяці, 80 000 жінок народили за Програмою медичних гарантій. Це означає, що за їхні пологи медзакладу заплатили із держбюджету. На це пішло 805 млн грн», – йдеться у повідомленні.

У безкоштовний пакет допомоги при пологах увійшли послуги від моніторингу стану вагітної, породіллі та новонародженого до вакцинації немовляти. Безкоштовними мають бути не лише фізіологічні пологи, при яких допомогу надає чергова акушерська бригада, а й меддопомога при ускладнених пологах та кесаревому розтині. Також породілля не повинна платити за епідуральну анестезію, стабілізацію стану дитини після народження та за харчування під час перебування у стаціонарі.

Водночас у НСЗУ наголошують: безоплатними для жінки є пологи з черговою акушерською бригадою. Якщо ж пацієнтка хоче народжувати у конкретного лікаря, то за таку послугу заклад може встановлювати додаткову офіційну оплату згідно з його тарифами.

Нагадаємо, що за пологи НСЗУ перераховує медичному закладу трохи більше 8 000 грн. Для того, щоб народити безкоштовно, потрібно мати укладену декларацію зі сімейним лікарем, а також аби обрана лікарня/медичний центр/перинатальний центр мали підписаний договір із НСЗУ.

Станом на початок вересня НСЗУ уклала контракти щодо надання допомоги при пологах з 396 медзакладами, 70 із них – це спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри.

Фото: ілюстративне

Схожі новини