«Біль часто є сильнішим, ніж при пологах», – лікар Дарія Рум’янцева розповіла про ниркові кольки у вагітних | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Біль часто є сильнішим, ніж при пологах», – лікар Дарія Рум’янцева розповіла про ниркові кольки у вагітних
16 Січня, 14:31
logo-black

«Біль часто є сильнішим, ніж при пологах», – лікар Дарія Рум’янцева розповіла про ниркові кольки у вагітних

Вагітні жінки часто страждають від сечокам’яної хвороби. Дехто на останніх місяцях стикався із нестерпним болем у попереку – нирковою колькою. Чому вона виникає, які існують методи її профілактики та лікування вагітних, розповіла лікар клініки UROSVIT Рум’янцева Дарія Вадимівна.

Даріє Вадимівно, які симптоми ниркової коліки у вагітних?

– Ниркова коліка викликається каменями, які блокують відтік сечі. Основним симптомом є сильний біль, який починається в попереку і передається вниз живота та в промежину. Біль часто є сильнішим, ніж при пологах, тому може добряче налякати майбутню маму. Окрім болю, при нирковій коліці, зазвичай, виникають здуття живота, нудота, блювання, часте сечовипускання, озноб та лихоманка.

Що є причиною захворювання?

– Камені в нирках можуть з’являтися з різних причин. Найбільш поширеними є:

  • вживання недостатньої кількості рідини,
  • надлишок кальцію чи сечової кислоти в сечі,
  • генетичний фактор та хронічні запалення сечових шляхів,
  •  проблеми з кишечником.

Наскільки це небезпечно для майбутньої мами та дитини?

– Ниркові коліки самі собою не мають загрози для вагітності, але камені в сечових шляхах потребують лікування, щоб запобігти подальшим нападам та ускладненням.

Що робити вагітній, якщо у неї з’явилися вищеперелічені симптоми?

– Для вагітних жінок вибір методів діагностики є обмежений у зв’язку з тим, що опромінення може призвести до терато- та мутагенезу плоду.

При обстеженні пацієнток з підозрою на ниркову коліку основним методом є УЗД. Лікування таких пацієнток – складна задача як для самої пацієнтки, так і для акушера-гінеколога та уролога.

При приступі ниркової коліки вагітній можна самостійно прийняти лише спазмолітик, і одразу негайно звернутися до спеціаліста чи викликати невідкладну допомогу.

На щастя, більшість дрібних каменів, які клінічно проявляються колікою, відходять самостійно (70-80%) при правильному консервативному лікуванні. Проте є і досить небезпечні ускладнення, такі, як гнійний пієлонефрит і навіть уросепсис, які можуть бути загрозою життю як для мами, так і для дитини. Якщо все-таки виникає необхідність оперативного лікування, то можливі тільки методи, спрямовані на відновлення пасажу сечі (внутрішнє стентування сечоводу, черезшкірна нефростомія, уретероскопія ) – на період вагітності, і продовження лікування після народження дитини.

– Яка профілактика захворювання вагітним?

Хочу наголосити, що перед плануванням вагітності майбутній мамі необхідно пройти обов`язковий комплекс обстежень, в тому числі і УЗД нирок. Адже виявлений камінь в сечових шляхах, не в період вагітності, можна швидко ліквідувати.

У клініці UROSVIT є всі умови для швидкої та якісної діагностики причини ниркової коліки в період вагітності, УЗД плоду у всіх триместрах, а також, при потребі, можливість отримати консультацію уролога та гінеколога.

 

Консультація уролога, гінеколога, УЗД:

Адреса: м.Львів, вул.Огієнка,3 (на території “Залізничної лікарні”).

Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.

Відео