Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Біль нестерпний”: бродівчани у місті помітили отруйного павука-осу
24 Серпня, 16:07
logo-black

“Біль нестерпний”: бродівчани у місті помітили отруйного павука-осу

Ірина Петришин 

У Бродах, неподалік залізничного вокзалу, місцеві мешканці помітили отруйного павука Агріопу. Про це на сторінці “Підслухано в Бродах” повідомила Олександра Янковська.

“Дорогою на залізничний вокзал помітила досить цікаву комаху. Будьте обережні. Це павук Агріопа. Він вважається отруйним павуком, його згадують як одного із трьох отруйних павуків України поряд з тарантулом та каракуртом, але його отрута для людини не смертельна. Як стверджують очевидці та постраждалі, укус може бути дуже болючим (як укус оси) і при цьому біль триває досить довго (до трьох днів). На місці укусу може утворюватись нарив через дію отрути, – пише жінка. – Цей красивий павук неагресивний, але зайвий раз його тривожити не варто, а особливо, коли він знаходиться на полюванні на павутині. Будьте уважні й обов’язково попередьте малих дітей, які можуть ним зацікавитись”.

Аргіопа тигрова – яскравий павук з родини колопрядів, зі смугастим жовто-чорно-білим черевцем. Живиться дрібними прямокрилими. Самиці аргіопи схильні до канібалізму самців.

“Зараз період цих павуків – у липні-серпні вони розмножуються, стають великими та агресивними. Ще змалку їх бачив в лісі на кущах ожини бачив. Зараз клімат змінився, він – посушливий, а це рай для павуків, тому вони тільки і встигають розмножуватися. Агріопа – несмертельний. Проте якщо є алергія на укуси, можуть бути важкі наслідки, – розповідає LMN еколог Ігор Муравський. – 15 років тому мене один агріопа вкусив. Біль нестерпний. Кілька хвилин – і рука повністю німіє. Я зміг самотужки витягнути жало. Воно таке ж, як в оси. На місці укусу виникає жовтувато-зеленувата плямка розміром з 5 копійок. Через два-три дні біль минув”.

Еколог зазначає, що з павуками-осами не потрібно боротися чи знищувати їх. Вони з’їдають різних мушок та комарів.

Фото: Фейсбук

Схожі новини