Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Біль у животі та втрата слуху: у світі попереджають про новий небезпечний Covid-штам
16 Червня, 11:41

Біль у животі та втрата слуху: у світі попереджають про новий небезпечний Covid-штам

Уперше виявлений в Індії Covid-штам Delta зафіксували вже у 74 країнах. Нова мутація швидше передається та важче переноситься, що особливо турбує невакцинованих людей і тих, у кого слабша імунна відповідь на коронавірусну інфекцію.

Хоча наявні Covid-вакцини ефективні проти цього варіанта вірусу, штам має більше шансів мутувати, оскільки ним заражаються невакциновані люди, – пише Газета. Юа, з посиланням на Healthline.

Мутація викликає серйозніші симптоми, зокрема біль у животі та в суглобах, нудоту, блювоту, а також втрату апетиту та слуху. Усе більше інфікованих лихоманить протягом тривалого часу. Часто скаржаться також на головний біль, болі у горлі та нежить.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Хенкок заявив, що варіант Delta приблизно на 40% швидше передається, ніж штами, що раніше домінували в країні. Аналіз понад 38 тис. випадків Covid-19 в Англії показав, що ймовірність госпіталізації в людей із мутацією Delta була у 2,61 раза вища, ніж в інших хворих.

У 20 осіб, які отримали обидві дози вакцини Pfizer, у крові виявили достатню кількість антитіл, щоб нейтралізувати кілька варіантів коронавірусу, включно з Delta. Низка ж інших досліджень довела, що лише перша доза вакцини не забезпечує достатній захист від цього штаму.

До слова, за останню добу, 15 червня, Україна, де виявили 1 014 випадки коронавірусу, посіла 45 місце у світі між Нідерландами та Португалією за кількістю нових інфікувань. У Європі ми восьмі.

За щоденною кількістю смертей Україна на 17 місці у світі і третя в Європі.

ФОТО: з відкритих джерел ілюстрація

Схожі новини