Біля кордону України Росія розгорнула великий військовий табір | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Біля кордону України Росія розгорнула великий військовий табір
08 Квітня, 09:12

Біля кордону України Росія розгорнула великий військовий табір

Російські розслідувачі з Conflict Intelligence Team (CIT) виявили неподалік українського кордону у Воронезькій області Росії новий польовий табір російської армії. Вони також стверджують, що нинішні переміщення російських військових біля України – найбільші з часів боїв за Дебальцеве взимку 2015 року. Багато оглядачів вважають, що такі дії Кремля є інформаційно-психологічною операцією тиску на українську владу та нову адміністрацію США, повідомляє BBC-Україна.

«За допомогою відеозаписів місцевих мешканців ми знайшли один польовий табір під Воронежем. Люди гуляли в лісі й вийшли на поле, де розміщена велика кількість важкої техніки, у тому числі танки, – розповів керівник CIT Руслан Левієв. – Це новий табір, що формується в останні дні. Але вже достатньо великий. Місцеві жителі говорять про те, що це поле довжиною 3-4 км, яке повністю заставлене технікою. Також на відео ми бачимо наметове містечко і навіть є польовий шпиталь – намети зі знаком медичної служби – і кухня. Є всі ознаки того, що це буде одне з місць, куди будуть стягуватися війська. Таких місць, вочевидь, буде більше одного. Адже в одному місці всю техніку, яка зараз рухається, не розмістити».

 

Експерт зазначає, що це порівняно недалеко від кордону України.

«Якщо дорогою, це близько 170 км. Тобто цілком реально для техніки зробити марш-кидок за добу. Також є відео від очевидця з колоною у складі бронеавтомобілів «Тигр» та бортових «Камазів» для перевезення людей. Ще й тих модифікацій, які зазвичай використовуються спецназом та розвідкою. Ця колона рухалася з боку цього польового табору та Воронежа ближче до кордону з Україною. Це було в районі міста Острогорськ.У принципі, це схоже на відпрацювання сценарію, коли групу розвідки і спецназу засилають ближче до лінії зіткнення, щоб провести рекогносцирування та передати дані в основний табір», – каже Руслан Левієв.

Представники влади Росії ж наполягають, що рух військ не загрожує Україні й Москва має право на маневри на своїй території.

Фото: СІТ

Відео