Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Біля кордону України Росія розгорнула великий військовий табір
08 Квітня, 09:12

Біля кордону України Росія розгорнула великий військовий табір

Російські розслідувачі з Conflict Intelligence Team (CIT) виявили неподалік українського кордону у Воронезькій області Росії новий польовий табір російської армії. Вони також стверджують, що нинішні переміщення російських військових біля України – найбільші з часів боїв за Дебальцеве взимку 2015 року. Багато оглядачів вважають, що такі дії Кремля є інформаційно-психологічною операцією тиску на українську владу та нову адміністрацію США, повідомляє BBC-Україна.

«За допомогою відеозаписів місцевих мешканців ми знайшли один польовий табір під Воронежем. Люди гуляли в лісі й вийшли на поле, де розміщена велика кількість важкої техніки, у тому числі танки, – розповів керівник CIT Руслан Левієв. – Це новий табір, що формується в останні дні. Але вже достатньо великий. Місцеві жителі говорять про те, що це поле довжиною 3-4 км, яке повністю заставлене технікою. Також на відео ми бачимо наметове містечко і навіть є польовий шпиталь – намети зі знаком медичної служби – і кухня. Є всі ознаки того, що це буде одне з місць, куди будуть стягуватися війська. Таких місць, вочевидь, буде більше одного. Адже в одному місці всю техніку, яка зараз рухається, не розмістити».

 

_117875542_5503514341

Експерт зазначає, що це порівняно недалеко від кордону України.

«Якщо дорогою, це близько 170 км. Тобто цілком реально для техніки зробити марш-кидок за добу. Також є відео від очевидця з колоною у складі бронеавтомобілів «Тигр» та бортових «Камазів» для перевезення людей. Ще й тих модифікацій, які зазвичай використовуються спецназом та розвідкою. Ця колона рухалася з боку цього польового табору та Воронежа ближче до кордону з Україною. Це було в районі міста Острогорськ.У принципі, це схоже на відпрацювання сценарію, коли групу розвідки і спецназу засилають ближче до лінії зіткнення, щоб провести рекогносцирування та передати дані в основний табір», – каже Руслан Левієв.

Представники влади Росії ж наполягають, що рух військ не загрожує Україні й Москва має право на маневри на своїй території.

Фото: СІТ

Схожі новини