Більше 90% українців довіряють Збройним силам України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Більше 90% українців довіряють Збройним силам України
15 Вересня, 13:24

Більше 90% українців довіряють Збройним силам України

До трійки держорганів і соціальних інститутів, яким найбільше довіряють українці входять Збройні сили України, Державна служба з надзвичайних ситуацій і Національна гвардія. Водночас найменше довіряють судам, чиновникам і політичним партіям. Про це свідчать результати опитування, що проводилося Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня 2022 року.

“Таким чином, за рік (із серпня 2021 року по серпень 2022 року) топ-3 державних органів та соціальних інститутів за балансом довіри змінився наступним чином: ЗСУ зберегли свої позиції; ДСНС і Національна гвардія потіснили волонтерські організації та церкву; трійка аутсайдерів залишилася незмінною”, – йдеться у повідомленні.

Станом на серпень цього року, найбільший позитивний баланс довіри мають: ЗСУ (91%), ДСНС (82%), Національна гвардія (81%), волонтерські організації (77%), Прикордонна служба (74%), добровольчі загони (73%) та Президент України (71%). Найменше ж довіряють українці політичним партіям (-55%), судовій системі (-46%), чиновникам (-46%), комерційним банкам (-37%) та Верховній Раді (-19%).

Соціологи вказують, що попри випробування війни та зусилля російської пропаганди довіра українців до державних та соціальних інститутів тільки зростає. Зокрема серед українців зріс баланс довіри до всіх державних органів та соціальних інститутів. Виняток – низька довіра до політичних партій.

Відео