Більше, ніж Садовий та Кличко: голова Східницької громади заробляє в місяць близько 100 тисяч гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Більше, ніж Садовий та Кличко: голова Східницької громади заробляє в місяць близько 100 тисяч гривень
01 Червня, 11:52

Більше, ніж Садовий та Кличко: голова Східницької громади заробляє в місяць близько 100 тисяч гривень

Голова Східницької селищної ради Іван Піляк і його дружина – мільйонери. Родина Піляка, що вже 15-ий рік перебуває в статусі службовця місцевого самоврядування, володіє землями в Карпатах і тримає сотні тисяч доларів готівкою. Декларацію із доходами він оприлюднив у березні цього року, пише видання Еспресо Захід.

За рік роботи у Східницькій селищній раді Іван Піляк заробив 1 млн 150 тис. грн, що у середньому за місяць становить майже 100 тис. грн. Така заробітна плата є лише у мерів трьох обласних центрів – Харкова, Черкас і Луцька. Водночас міські голови Києва, Львова, Дніпра, Одеси та інших великих міст заробляють менше, ніж голова Східниці.

Доходи сім’ї Піляків

Іван Піляк готівкою має $88 тис. Його дружина Мар’яна Піляк доходу від підприємницької діяльності зареєструвала майже 9 млн грн. Готівкою жінка селищного голови має $352 тис. та 4 млн. 105 тис. грн. Ще $140 тис. вона позичила третім особам. Таким чином, статки обох готівкою перевищили пів мільйона доларів.

Мар’яна Піляк, дружина голови Східницької селищної ради, – є директоркою Товариства з обмеженою відповідальністю “Лікувально-реабілітаційний центр” Здоров’я”, який, за даними української аналітичної системи YouControl, займається чомусь не здоров’ям, а будівництвом житлових і нежитлових будівель, будівництвом доріг і автострад, тощо.

Зареєструвало сімейство Піляків 13 земельних ділянок. Шість з них повністю належать Пілякам, а ще в семи Іван Піляк або ж його дружина мають у власності лише 1%.

Три земельні ділянки, що належать селищному голові Іванові Піляку, розташовані у Східницькій громаді, зокрема одна безпосередньо у Східниці на 800 квадратних метрів, і ще дві у селі Новий Кропивник (5 км від Східниці) – 24 сотки і 645 квадратів.

Мар’яна Піляк також володіє трьома земельними ділянками у цій громаді – двома у Східниці, площею 1200 і 500 м. кв., та ще однією у селі Ластівка (Східницька ОТГ, 16 км від Східниці) на понад 0,7 га.

Окрім того, жінка має у власності кафе та готель з оздоровчими функціями у Східниці, щоправда, якщо вірити декларації, всього 1%. Також є у власності підприємиці є й інший готель у Східниці. Тут пані Мар’яна є стовідсотковим власником. У Львові має квартиру на 100 м. кв., але й тут її частка складає лише 1%. Крім іншого, вона має і незавершене будівництво у Східниці.

Щодо цінного майна, то у 2022 році Іван Піляк зареєстрував рушницю для полювання Блайзер R8, вартістю, майже 300 тис. грн.

Зазначимо, що для врегулювання мисливства у воєнний період очільник Львівської обласної військової адміністрації підписав наказ від 08.08.2022 № 154/22 “Про встановлення обмежень щодо полювання та регулювання мисливства в період воєнного стану на території Львівської області”.

Додамо, Іван Піляк очолює Східницьку селищну раду ще із 2010 року. Також він був помічником народного депутата, члена Партії регіонів Валентина Ничипоренка. Саме родині Нечипоренка, за даними ЗМІ, раніше і, можливо, зараз належав готельно-відпочинковий комплекс “Три сини і донька” у Східниці. Тут Піляк до обрання на посаду мера був виконавчим директором.

Дружина багаторічного голови Східниці, Мар’яна, також любить готельний бізнес. Є власницею готелю “Тустань”, засновницею лікувально-реабілітаційного центру “Здоров’я”.

Як свідчать дані з відкритого Єдиного державного реєстру судових справ, представники приватних підприємств іноді лише через суд добивалися технічної документації на земельні ділянки у Східниці, а, скажімо, в липні 2023 року Львівський окружний адміністративний суд через одну з таких справ визнав протиправною бездіяльність Східницької селищної ради.

Відео