Львівські школярі записали відеоролики «Антисуржик» (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські школярі записали відеоролики «Антисуржик» (ВІДЕО)
21 Лютого, 19:17
logo-black

Львівські школярі записали відеоролики «Антисуржик» (ВІДЕО)

Тетяна Пасічник

У львівській школі ThinkGlobal учні 1-7 класів записали відеоролики для боротьби з суржиком. У них діти наводять приклади суржикових слів та пропонують правильні відповідники. Серед півсотні учнів свої відео зняли і сини мера Львова Андрія Садового – Йосиф і Михайло.

Таку ідею проекту запропонувала вчителька української мови Іванна Рижан. Каже, творчий підхід до навчання більше зацікавлює учнів.

« Дуже часто і діти, і дорослі вживають суржики і тим самим забруднюють українську мову. Це разить вуха, і я захотіла виправити ситуацію. Спочатку це було у вигляді домашньої роботи для учнів одного класу. Пізніше дирекція дізналась про такий задум, і вирішили залучити більше дітей», – розповідає Іванна Рижак.

На завдання дітям виділили півтора тижні. Першокласникам допомагали батьки та вчителі, а доросліші діти захопились ідеєю та робили все самостійно.

«У них було завдання слідкувати за мовою вчителів, батьків, перехожих і звертати увагу на помилки. Їм це дуже подобалось, – розповідає вчителька. – Бувало, що й вчителів на уроці виправляли, але ті не ображались. Навпаки радіють, що їх учні розвиваються».

Іванна Рижан каже, батьки на такий проект відреагували позитивно. Радіють, що діти вдосконалюють українську мову з захопленням.

Школярів без уваги не залишили. Найактивнішим керівники школи мають подарувати призи. Які саме, ще не відомо. Кажуть, сюрприз.

« Окрім цих призів ми подарували учням паперові кепси. Це флаєрки, які вони збирають протягом року за гарну поведінку та знання, – пояснює Рижан. – Кожен клас має рейтинг кількості цих кепсів. Наприкінці року клас, який посідає перше місце у рейтингу, має змогу їх обміняти на щось цінне для них. Це може бути поїздка у іншу країну або навіть якась техніка для класу».

Вчителька запевняє, що на цьому у школі не зупинятимуться. Каже, вже думає над новими творчими проектами та завданнями.

Фото:ілюстративне.

Відео