Більше половини українських біженців не планують повертатись найближчим часом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Більше половини українських біженців не планують повертатись найближчим часом
13 Липня, 16:55

Більше половини українських біженців не планують повертатись найближчим часом

Серед 4900 опитаних українців, які виїхали закордон 65%, не планують повертатися в Україну найближчим часом. Про це свідчать результати опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, пише Європейська правда.

«Більшість опитаних українців кажуть, що хочуть повернутися в Україну, коли з’явиться така можливість, але 65% поки планують залишатися у тій країні, де опинилися, і 9% – переїхати до іншої. Головним фактором, який спонукатиме їх повертатися, називають зниження інтенсивності бойових дій», — йдеться у повідомленні.

Найчастіше люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).

16% опитаних повідомили, що хочуть поїхати в Україну у найближчі два місяці, але майже всі – тимчасово, щоб побачитися з рідними й друзями або вирішити справи. 40% з тих, хто планує повертатися, збирались зробити це протягом наступного місяця, а решта – не впевнені, коли саме поїдуть.

Плани людей суттєво різняться залежно від регіону проживання – так, готових повертатися набагато більше серед мешканців Києва і західних областей, ніж сходу та півночі.

За даними УВКБ, зараз в Європі залишаються близько 5,6 млн українців з тих 8,8 млн, які перетинали кордон на виїзд після 24 лютого, решта вже повернулися.

Відео