Більше тисячі львівських малюків можуть не потрапити до дитячих садків | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Більше тисячі львівських малюків можуть не потрапити до дитячих садків
07 Травня, 17:52
logo-black

Більше тисячі львівських малюків можуть не потрапити до дитячих садків

Юлія Швидко

До 18.00 10 травня львів’яни, які хочуть, аби їх малеча відвідувала дитячі садки, мають остаточно визначитися з дошкільним закладом. Після цього часу уже не зможуть внести правки у свої заявки в електронній черзі. Далі з даними, внесеними в чергу, працюватимуть міські освітяни. У червні готові списки дошкільнят опиняться на столах керівників дитячих садків.

«Порівняно з минулими роками ситуація налагодилася. Щороку відкриваємо нові групи у вже діючих дошкільних закладах, торік з’явилися нові садки. Маємо мікрорайони – Сихів, Левандівка, – де не забезпечимо усіх дітей місцями. Але на Левандівці плануємо відкрити два нових корпуси при садках. При школі №70 також буде функціонувати дошкільне відділення, – говорить LMN головний спеціаліст сектору оцінювання якості освіти ЛМР Наталія Клочко. – Торік до садків не потрапило майже 800 діток. Близько 1000-1200 цього року теж опиняться поза садками. Але вони зможуть потрапити наступного року. Усі батьки дошкільнят – у рівних правах. Черга формувалася за датою реєстрації кожної дитини. Після 10 травня усі зможуть спостерігати за онлайн-списками».

Тепер батьки можуть подати документи дитини через інтернет.

«З 1 по 10 червня батьки отримуватимуть смс-повідомлення про зарахування. Керівник закладу отримує онлайн-списки, тоді батьки йдуть до нього з документами.  Але, якщо, до прикладу, у цей час поїхали на відпочинок? Тому їм достатньо на електронному носієві натиснути кнопку, аби документи пішли до директора. Цього року це пілотний варіант. Тому не варто панікувати, коли документи не внесли. Наступного року без цього дитину не можна буде зареєструвати», – додає Наталія Клочко.

Першочергово у садки потраплять львівські діти. Якщо будуть вільні місця, на них зможуть зарахувати дошкільнят з області.

«Торік 250 обласних дітей зарахували у другу-третю черги. 250 так і не потрапили. З 1 вересня, якщо у нас будуть такі діти, за них платитиме ОТГ, на території якого проживають. Якщо дитина живе у Львові, але не має прописки, то треба принести акт фактичного проживання зі ЖЕКу. Де саме у Львові прописана дитина – при виборі садка немає значення. Інколи чую:  «Чому ми проживаємо біля садка і до нього не потрапили, а інші діти живуть за два квартали і туди ходять?» Це право вибору батьків. Садок – не школа, тому не має територіальної прив’язки».

Чиновниця зазначає, в майбутньому відсутність вакцинації у бажаючих відвідувати садки може стати перешкодою до зарахування. Наразі це не працює.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео