Більшість українців підтримали б на референдумі вступ в ЄС та НАТО | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Більшість українців підтримали б на референдумі вступ в ЄС та НАТО
29 Липня, 13:18

Більшість українців підтримали б на референдумі вступ в ЄС та НАТО

Більшість українців підтримали б вступ України до ЄС і НАТО, якби з цього приводу проводили референдум. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 6-20 липня.

У разі проведення референдуму щодо вступу до ЄС 81% серед усіх респондентів проголосували б “за” вступ. “Проти” вступу до ЄС – 4%.  Інші (15%) не брали б участь у голосуванні чи не знають, як голосувати. Дещо нижча підтримка у випадку вступу до НАТО, але також переважна більшість українців проголосували б “за” – 71% серед усіх респондентів,- йдеться у повідомленні.

Проти вступу в НАТО проголосували б 7% та ще 22% населення не брали б участь у голосуванні взагалі або ж ще не визначились.

За інформацією соціологів, в перерахунку до респондентів на референдумі щодо вступу до ЄС було б 96% голосів “за”, а на референдумі щодо вступу до НАТО – 91% голосів “за”.

Хоча є тенденція до зниження підтримки вступу до ЄС і НАТО із Заходу на Схід, але при цьому у всіх регіонах більшість населення голосували б «за» вступ і до ЄС, і до НАТО. Навіть серед жителів Півдня і Сходу, відповідно, 77% і 71% серед усіх респондентів підтримали б приєднання України до ЄС. Також 65% і 56% підтримали б приєднання до НАТО, – зазначили у КМІС.

Соціологи зазначають, що значно переважає підтримка вступу до ЄС і НАТО і серед російськомовних росіян: 53% підтримують вступ до ЄС, та 51%  – вступ до НАТО.

Якщо порівнювати поточні настрої з тими, що були перед Революцією Гідності 2013-2014 років, можна бачити ріст підтримки вступу до ЄС з 47% до 81% (і зниження з 27% до 4% частки тих, хто проти вступу). У випадку НАТО в період до 2013 року лише 15-20% підтримували вступ до цієї організації (при більшості населення, яке виступало проти), у той час як зараз – 71% підтримують і лише 7% виступають проти, – додали у КМІС.

  • 0
  • 64
Відео