Біля Грибовицького сміттєзвалища знову горіло: селяни підпалили суху траву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Біля Грибовицького сміттєзвалища знову горіло: селяни підпалили суху траву
09 Квітня, 21:06
logo-black

Біля Грибовицького сміттєзвалища знову горіло: селяни підпалили суху траву

Юлія Швидко

Сьогодні по обіді до львівських рятувальників надійшло повідомлення, що біля Грибовицького сміттєзвалища на Жовківщині – пожежа. Працівники ДСНС негайно виїхали у село Великі Грибовичі. Вогонь не встиг перекинутися на полігон твердих побутових відходів.

«Виявилося, що це місцеві в яру підпалили суху траву. Надто швидко забули, яку трагедію ми пережили, – говорить LMN депутат Жовківської райради, еколог Ігор Муравський. – Пожежу погасили, але зараз неможливо вийти на вулицю: їдкий дим виїдає очі, дихати нема чим. Люди самі себе отруюють, а потім дивуються, звідки стільки хвороб береться».

Еколог переконує: це буде тривати доти, доки на паліїв трави не почнуть накладати великі штрафи. Також застерігає, аби люди не купували продукцію, вирощену у Великих Грибовичах.

«Це ж скільки сьогодні шкідливих речовин осіло у цибулі-пореї, редисці, яка завтра буде на львівських ринках. Потім зі «Шувару» грибовицька городина потрапляє у супермаркети. А молоді мами – покупці тішаться, що їх діти їдять екологічно чисті продукти. Насправді, якщо провести детальний аналіз цієї цибульки, там і ртуть, і нафтопродукти можна знайти», – зазначає Муравський.

Разом з рятувальниками у Великі Грибовичі виїхав заступник міського голови Львова Сергій Бабак. Він звернувся до місцевих з проханням не завдавати шкоди екології. Нагадав, що кожна така ліквідація вогню несе зайві витрати бюджетних коштів.

Фото: Щоденний Львів

Відео