Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Біля курортного селища на Городоччині хочуть облаштувати сміттєвий комплекс
26 Жовтня, 19:23
logo-black

Біля курортного селища на Городоччині хочуть облаштувати сміттєвий комплекс

Мешканці населених пунктів, що входять до Великолюбінської ОТГ на Городоччині, виступають проти облаштування комплексу з переробки та утилізації сміття біля села Малий Любінь. Його планують зробити на 41 га вапнякового кар’єру, що за 2,5 км від села. Якщо чиновники не скасують свого рішення, то люди обіцяють вийти на акцію протесту.

«Я від народження живу у Великому Любені. Тут народилися та виросли мої діти. І ми завжди знали, що живемо у курортному селищі, куди на оздоровлення приїжджають туристи з майже цілої України. Тепер, коли недалеко від Любеня облаштують сміттєвий полігон, нам доведеться вибиратися звідси. Добре, Львову все рівно, куди вивозити сміття, аби вивозити. Але ж місцева влада куди дивилася? Продалися?» – скаржиться LMN мешканка Великого Любеня Ірина Миронівна.

1491570

Ще влітку товариство «Грінера-Л» отримала офіційний дозвіл на відведення ділянки біля Малого Любеня під сміттєвий комплекс. 20 червня Великолюбінська селищна рада вирішила «підтримати ініціативу «Грінера-Л» у впровадженні інвестиційного проекту», який передбачає його спорудження. Правда, зазначила, що втілення проекту можливе лише після громадських слухань.

27 червня в.о.голови ЛОДА Ростислав Замлинський надав дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. 18 вересня схоже розпорядження підписав в.о. голови Городоцької РДА Богдан Степаняк.

291867_grinera_otrimala_dozvoli_na_pochatok_rozr

«Я уважно слідкую за дописами, читаю звинувачення в сторону голови, депутатів. Так, ми допустилися помилки. Моя позиція завжди була чітка – я проти будь-якого об’єкту в Малому Любені. Та, на жаль, в червні нас (і мене в тому числі) обвели, м’яко кажучи, “кругом пальця”. Інвестор зробив акцент на громадському обговоренні – і ми звичайно погодились, що це питання має вирішувати більшість людей, а не депутатів. Зараз, коли я читаю, як грамотні юристи пишуть, що, через дане рішення уже неможливо нічого виправити, то у мене складається враження що нас всіх хочуть пересварити. І тоді ми точно програємо. Не піддавайтеся на провокації, не пишіть всякі дурниці! Вірю, що є толкові, чесні юристи, які допоможуть знайти вихід», – звернулася до громади у Facebook депутат Великолюбінської ОТГ Ольга Тимчишин.

На початку листопада мешканці ОТГ планують зібратися на громадське обговорення цього питання. Кажуть, що ходять чутки, наче селищний голова Йосиф Фабрига планує відмовитися від посади.

«Але ми проти. Заварив цю кашу – нехай тепер розхльобує. Бо, коли він піде, Львів когось чужого поставить, тоді ми точно нічого не заперечимо», – додає Ірина Миронівна.

Власником підприємства «Грінера-Л» є громадянин США Богдан Михалусь. Ця фірма здійснює вивезення сміття з центральної частини Львова. Є одним із шести перевізників, які вивозять львівське сміття.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини