Біля Винник знайшли амфору, якій 5 тисяч років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Біля Винник знайшли амфору, якій 5 тисяч років
19 Липня, 19:38

Біля Винник знайшли амфору, якій 5 тисяч років

Поблизу Винників, на горі Жупан, під час розкопок на місці давнього поселення археологи виявили амфору Трипільської культури. Її вік – близько 5 тисяч років.

Про це на своїй сторінці написав міський голова Винник Володимир Квурт.

 

 

“На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини. На фрагментах амфори можна побачити орнаменти, які притаманні лише Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду”, – повідомив Володимир Квурт.

 

На цій території дослідники знайшли також наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами.

Нагадаємо, у 2016 році археологи натрапили на поселення трипільців поблизу Винник. Вони виявили решки наземної двоярусної споруди, хоча до того часу вважалося, що трипільці на нашій території не мешкали.

Відео