Біометричний паспорт он-лайн: як оформити заяву | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Біометричний паспорт он-лайн: як оформити заяву
07 Листопада, 14:03

Біометричний паспорт он-лайн: як оформити заяву

Нова електронна послуга вже діє

Українці можуть в електронній формі заповнити заяву на отримання біометричного паспорта.  Послугу вже офіційно презентували. 

Поки що опція доступна лише для мешканців Києва, та вже незабаром її активують для усіх областей.

Скористатися послугою можна на сайті Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Завчасно оплативши за виготовлення ID-карти, треба заповнити інтерактивну форму, вказавши персональні дані. Після того як сервіс опрацює  інформацію, він згенерує форму з QR-кодом. Цей код містить інформацію про персональні дані та перелік документів, які треба мати із собою при особистому візиті у міграційну службу.

Тож працівник служби повинен лише зчитати сканером код та звірити дані із оригіналами документів.

 

 

Новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців. Адже знижується вірогідність допущення помилок через необачливість та поспіх при заповненні форми, скорочується час на обслуговування одного візитера, – пояснили на Урядовому порталі.

Кажуть, що зараз це особливо актуально, тому що до жовтня біометричний паспорт громадянина України можна було отримати лише особам, які досягли 14-річно віку або ж з якохось причини втратили паспорт-книжечку. Тепер оформити ID-карту можуть усі охочі.

Он-лайн спосіб не лише пришвидшить процес подачі, а й знизить корупційні ризики.

Відео