«Благодійні фонди відмовляються підтримувати, бо дитина вже доросла»: Владиславу Карпіну потрібні гроші на лікування | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Благодійні фонди відмовляються підтримувати, бо дитина вже доросла»: Владиславу Карпіну потрібні гроші на лікування
25 Червня, 14:30
logo-black

«Благодійні фонди відмовляються підтримувати, бо дитина вже доросла»: Владиславу Карпіну потрібні гроші на лікування

Від народження 20-річний Владислав Карпін із Стебника веде боротьбу за життя. Ще зовсім маленьким йому поставили страшний діагноз ДЦП важкої форми. Відтоді хлопець постійно лікується та проходить реабілітацію. Попри свою хворобу та біль Владислав зумів закінчити 8 класів шкільної програми. Й надалі показує неабиякі успіхи у розвитку, проте зараз хлопцеві дуже бракує коштів на подальше лікування. Без нього хлопчина може просто стати лежачим хворим.

«Владик веселий і дуже розумний хлопець. Коли їздили з ним в санаторії, завжди всі хотіли дружити із сином. Він наче притягує людей до себе своїм добрим серцем, – розповідає мати хлопця Ірина Карпін. – Син отримав черепно-мозкову травму при народженні. Я народжувала у природній спосіб, плід був дуже великим, а таз у мене малий. Дитину травмували, коли витягували. Крім того, у Дрогобицькому пологовому занесли стрептокок. У 12 днів його прооперували, видаливши пупкову вену, повністю вражену стрептококом. Потім виписали додому, наче нічого не було. Але я бачила, що щось не так. По лікарях чи не день в день їздила, казали, все нормально. А у 9 місяців таки поставили страшний діагноз ДЦП важкої форми».

Народивши хвору дитину, Ірина залишилась сама, батько хлопчика покинув сім’ю одразу, як дізнався, що з сином не все гаразд.

«Жила заради дитини, але на роботі треба було поставити крапку. Працювала до того в санаторії у Трускавці. Коли син народився хворим, всю себе мусіла йому присвятити. Ще мама була молодша, то трохи мені допомагала. Потім зустріла чоловіка, він спочатку розумів мене, підтримував, та коли я народила сина йому, також від нас пішов. Розумію, бо жити у сім’ї, де є хвора дитина, важко», – додає жінка.

Ірина каже, раніше суттєву допомогу у лікуванні старшого сина їй надавали благодійні фонди. Та вони працюють лише із дітьми до 18 років. Коли Владислав став повнолітнім, всі витрати на лікування та реабілітацію лягли на плечі жінки.

«Допомога – 4 тисячі. Двоє дітей. А витрати просто величезні. Реабілітація у Казявкіна-  25 тисяч, санаторій у Хаджибеї – 18 та 10 в санаторію у Великому Любіні. Це все витрати лише на Владислава, за себе ще мушу додатково платити, плюс витрати на дорогу. А ще мушу ставити на ноги 16-річного молодшого сина Ростислава та доглядати за 83-річною мамою. Взяти грошей просто нема де. Особливо зараз, у час карантину, всі відмовляють у помочі. Зупинити лікування сина не маю права, інакше він зляже і всі роки досягнень зупиняться. А успіхів у нього справді багато. Сам включає телевізор, може користуватися телефоном. Складає пазли, читає книжки із великими буквами. Він у мене закінчив 8 класів, вчителі приходили навчати його додому. Це дуже розумна і цікава дитина, якому дуже зараз потрібна допомога».

Жінка просить небайдужих відгукнутися та допомогти їй назбирати коштів, щоб можна було й надалі лікувати сина. Хто має таку можливість, прохання надсилати гроші на номер карточки 5168755449033832(ПриватБанк) Карпін Ірина Степанівна

Відео