Чому спорт зробить вас щасливішими | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чому спорт зробить вас щасливішими
04 Жовтня, 17:01

Чому спорт зробить вас щасливішими

Мене звати Софія Козаренко. Я – спортивна журналістка. Про спорт на Львівщині можна говорити багато (і ми будемо), однак почати я б хотіла з іншого. Чому за спортом варто не лише слідкувати, а й займатися ним?

Здоров’я

Це перше і найважливіше, особливо для тих, у кого сидяча робота. Заняття спортом добре впливають на імунну систему. А ще активний спосіб життя в поєднанні зі здоровим харчуванням сповільнюють процеси старіння. Відсутність частих головних болей, гнучкість і відчуття сили у власному тілі – це те, про що варто дбати систематично. А підтягнуте тіло – лише додатковий бонус.

Продуктивність

Нещодавно до Львова приїжджала нейробіолог та наукова журналістка Ася Казанцева. У своїй лекції «Спорт і мозок»  вона розповіла, що регулярні (саме регулярні, не обов’язково інтенсивні) заняття фізичними вправами впливають на концентрацію уваги та пам’ять. Це відбувається через кілька причин: покращується кровообіг організму, у мозку навіть утворюються нові капіляри, відповідно він отримує більше поживних речовин.Також там відбуваються й структурні зміни. Наприклад, доведено, що регулярне фізичне навантаження сприяє утворенню білка BDNF, з якого формуються нові нервові клітини. Це впливає і на нашу пам’ять, і на те, як швидко ми думаємо. Однак, тут варто не перестаратися. Оптимально корисним навантаженням для нашого мозку буде 60% від максимального пульсу організму (для дорослої здорової людини це приблизно 150 ударів за хвилину).

Спілкування

Спортом зазвичай займаються люди з активною життєвою позицією. Тут вам і шанс знайти нові знайомства, і більше часу проводити зі своїми друзями (наприклад щотижня збиратися аби пограти у футбол чи баскетбол).

Доступний всім

Наприкінці вересня у Львові проводили «Ярмарок спорту». Про свою діяльність там розповідали понад 100 організацій, які представляли 60 видів спорту. Відповідно, вибір великий і заняття до душі може знайти кожен. Окрім вже звичних футболу, баскетболу, танців чи плавання у нашому місті можна займатися мотоспортом, скелелазінням, фехтуванням, чи навіть маловідомими флорболом (схоже на хокей на підлозі) чи новусом (нагадує міні-більярд).

Реабілітація та психічне здоров’я

Цей пункт особливо важливий сьогодні. Важливість спорту для реабілітації розуміє навіть принц Гаррі. При чому, психологічна реабілітація тут, можливо, навіть важливіша за фізичну. У 2014-му він започаткував міжнародний турнір «InvictusGames», або ж Ігри Нескорених, як їх називають у нас. Це змагання серед військовослужбовців, які отримали травму у зоні бойових дій. Минулоріч Україна вперше взяла у них участь. У складі національної збірної виступали і львів’яни Дмитро Сидорук, Катерина Михайлова та Роман Панченко, усі вони повернулися з Ігор в Канаді з медалями. А наприкінці жовтня у Сіднеї стартують уже цьогорічні Ігри Нескорених. Туди вирушать і представники нашої області – Сергій Шимчак та Богдан Оксентюк.

  • 0
  • 3702
Схожі публікації