Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Близько тисячі львів’ян можуть залишитися без роботи
19 Грудня, 15:58

Близько тисячі львів’ян можуть залишитися без роботи

 

Ірина Гнатів

Львівські підприємці, які працюють на території Львівського фрезерного заводу, що на вулиці Зеленій, 149, б’ють на сполох. Підозрюють, на місці їхніх виробництв хочуть збудувати житловий комплекс.

Однин з цих бізнесменів – Михайло Мартиняк, власник фірми «Резон». Виготовляє унікальну кераміку, яку постачають у Бельгію, Німеччину. На території фрезерного заводу працює з 2001 року.

 

«Голова правління колишнього заводу Іван Пешко викупив всі акції і реорганізував ВАТ у ТзДВ «Львівський фрезерний завод». Почав розпродувати приміщення, які знаходилися подалі від адмінбудівлі і були йому непотрібні. Я купив занедбаний хімічний склад за 80 тисяч гривень, тоді це було приблизно 15 тисяч доларів. Вклав ще купу грошей в реконструкцію – перебудував його, довів до рівня сучасного цеху. Виробив усі дозволи, документи, потрібні для того, щоб працювати легально і чесно»,  – розповідає LMN Михайло Мартиняк.

 

Зараз на «Резоні» працює 50 людей.  Всі офіційно працевлаштовані. Підприємець сплачує чималі податки, лише за оренду 0,8 га землі – 30 тис. грн.

Окрім Мартиняка, на території заводу працює ще 8 підприємств. Виготовляють різну продукцію – аміак, крісла в українські танки тощо.

Родина Пешка веде бізнес у приміщеннях, що досі належать фрезерному заводу. В одних виготовляють сільськогосподарську техніку. Інші здають в оренду різним компаніям.

 

«І ось недавно Пешки заявили, що мають до кожного з нас – тих, хто давно викупив у них приміщення, – якісь претензії.  Посилаються на якісь старі документи, за якими на територіях, де ми працюємо, є різні комунікаційні об’єкти. Нібито ці будівлі належали державному заводу фрезерних верстатів, а тому вони – їхні. І конче тепер їм потрібні. Наприклад, на ділянці, що я орендую – є якась яма, відстійник, до якої вони хочуть мати доступ. І вимагають, щоб через всю мою територію пролягала дорога. Але ж ми теж маємо документи купівлі-продажу майна, плани територій. Там ці об’єкти не зазначені!  Думаємо, їхні документи зареєстровані  на підставі підроблених технічних паспортів».

 

Підприємець підозрює, що Іван Пешко спеціально залишав під землею якісь об’єкти, щоб потім могти висловити претензії.

 

«Кажуть, Пешки клопотають про зміну цільового призначення цієї землі, хочуть будувати багатоповерхівку. Це й не дивно, адже з усіх боків території фрезерного заводу ведеться житлове будівництво», – каже Мартиняк.

 

 

 

Підприємці зрозуміли, що важко довести свою правоту, якщо мають справу з нечесними людьми. А діяти треба рішуче: близько тисячі працівників можуть залишитися без роботи. Звернулися за допомогою  до громадського офісу Української Галицької Партії у Львові.

 

«Не розумію, як можна так поводитися з підприємцями, які створюють робочі місця, сплачують податки, до того ж виготовляють добротну продукцію? – каже голова Львівської міської організації УГП Галини Васильченко. –  Ми не можемо залишитися осторонь цієї проблеми, адже активно підтримуємо малий бізнес. Наші депутати,  юрист зустрічалися з підприємцями, виробили певний план дій. Ми підготуємо відповідне депутатське звернення. Сприятимемо розголосу цій справі. Наприкінці місяця плануємо провести брифінг, зберемо журналістів».

Схожі новини