Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Бобри збудували триметрову греблю у Миколаївському районі: підтопило будинки
21 Листопада, 12:43
logo-black

Бобри збудували триметрову греблю у Миколаївському районі: підтопило будинки

Вікторія Ничта

На річці у селі Поляна Миколаївського району бобри збудували три греблі. Через це людям затопило присадибні ділянки та навіть будинки.

“Люди забили на сполох, коли вода почала підтоплювати присадибні ділянки, – розповідає LMN керівник житлово-комунального управління Тростянецької ОТГ Ігор Микита. – Коли ми приїхали обстежувати річку, то виявили, що бобри там збудували з гілок три «дамби». Одна із них сягала трьох метрів. Через це річка почала виходити із берегів. Спочатку затопило пасовисько, а вже потім вода дійшла і до будинків. Людям пощастило, що у ці дні не було рясних дощів, а то б вода наробила ще більшої біди”.

Місцеві кажуть, що такі греблі бачать на цій річці вперше.

«Люди розповідають, що колись тут жило багато сімей бобрів. Мабуть, саме цьому ця річка має назву «Бобрівка»,  – продовжує Ігор Микита. – Але коли водойма зміліла, тварини звідти пішли. Не було їх у селі багато років. А цьогоріч собі цю мальовничу місцину уподобало аж дві великі родини цих тварин. Так як річка не дуже глибока, а бобри ведуть активний спосіб життя у воді не тільки влітку, але й взимку, то їм довелося збудувати такі споруди для того, щоб підняти рівень води і вона не замерзла навіть при сильних морозах».

Одну дамбу, найвищу, комунальники вже розібрали. Обіцяють, що найближчим часом розберуть і дві інші.

«Особисто мене здивувало, що дамба була зведена доволі майстерно. Тварини використовували для будівництва вербу, а ось вільху чомусь не чіпали. Та й гілляки були такі товсті, що переламати їх було неможливо. Якби не знав, що то бобри, подумав би, що то хтось нарізав ті дерева бензопилою. А ось щоб не створювати незручності тваринам, будемо думати, як поглибити русло річки», – додає Микита.

76984643_759683051125043_5554120341317484544_n

Фото: Ігор Микита

Схожі новини