Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Бойки збираються у Львові, щоб помолитися за Україну
05 Жовтня, 16:37
logo-black

Бойки збираються у Львові, щоб помолитися за Україну

10 жовтня, у Львові відбудеться відкрита зустріч бойків. На спільну молитву за Україну, а потім на спілкування та почастунок кличуть всіх, кому близька та цікава культура Бойківщини.

 

«Цього року організовуємо другу таку зустріч і хочемо, аби вона стала традиційною. Щоб кожного року, у жовтні, можна було зібратись бойкам, бойкиням, шанувальникам Бойківщини, спільно помолитись за Україну. Бачимо, що зараз знову нелегкі часи для нас настають, хвороби сковують українців, у спільній молитві попросимо Бога відвернути від нас всі ці напасті. А ще поспілкуємось, познайомимо зі своєю культурою, представимо свої традиційні страви, продемонструємо побут. На нашу відкриту зустріч чекаємо всіх охочих, хто бажає познайомитись із Бойківщиною!», – каже Андрій Німець голова товариства Бойківщина у Львові.

Усіх бажаючих на зустріч кличуть спочатку до бойківської церкви св. Миколая (зі села Кривка, сьогодні храм має назву св. Софії Премудрості Божої та є головною святинею Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ). Там можна буде помолитись спільно з бойківським єпископом – Преосвященим Володимиром (Груца), єпископ – помічник Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові. Також будуть присутні настоятель храмів села Матків та Мохнате УГКЦ (церква у с. Матків на Турківщині належить до пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО) – отець Юрій Шумик з парафіянами.

Запрошеними є парафіяни Стрілківської ОТГ разом з отцем села Мшанець – Романом Громом.

Зустріч відбудеться – 10.10.21 о 11:00, згідно умов карантину, на відкритій місцевості. В програмі зустрічі:

11:00 – Свята Літургія. Молитва за Україну.

12:30 – презентація традиційних бойківських страв, які готуються на відкритому повітрі від ресторану «Бойківська гостина». Також почастунок (можна буде придбати бойківських страв з ресторану «Бойківська гостина»).

13:15 – виступ ансамблю «На драбині» (Стрілки, Старосамбірщина) галявина біля церкви св. Миколая зі с. Кривка.

14:00 – знайомство із Музеєм народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (за бажанням відвідувачів).

Зустріч організовує товариство «Бойківщина» у місті Львові, у співпраці з Свято – Іванівською Лаврою, музеєм народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького та ПП «Бойки» (ресторан «Бойківська гостина» м. Львів).

  • 0
  • 881
Схожі новини