Борис Ґудзяк буде Митрополитом УГКЦ у США | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Борис Ґудзяк буде Митрополитом УГКЦ у США
19 Лютого, 16:00

Борис Ґудзяк буде Митрополитом УГКЦ у США

Вчора офіційний Ватикан оприлюднив рішення Папи Франциска. У ньому йдеться про призначення владики Бориса Ґудзяка Архиєпископом-Митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США, перенісши його з Паризької єпархії святого Володимира Великого.

Борис Ґудзяк президент Українського католицького університету у Львові.  З 19 січня 2013 року очолював Паризьку єпархію святого Володимира Великого, яка об’єднувала віруючих УГКЦ з Франції, Бельгії, Люксембургу, Нідерландів і Швейцарії. Святіший Отець призначив Апостольським Адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії святого Володимира владику Гліба Лончину, який очолює Єпархію Пресвятої Родини з осідком в Лондоні,  – пише РІСУ.

Філадельфійська архиєпархія УГКЦ в США була вакантною з 16 квітня 2018 року. Тоді було  повідомлено, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього архиєпископа і митрополита владики Стефана Сороки.

“Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя – це великий Божий дар і священний привілей. Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив в Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві, однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися”, –каже владика Борис Ґудзяк.

Поставлення нового митрополита відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії за участю Патріарха Святослава.

 

ФОТО: ucu.edu.ua

  • 0
  • 228
Відео