Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Бракує всього»: фельдшери “швидкої” просять про допомогу
19 Березня, 09:14
logo-black

«Бракує всього»: фельдшери “швидкої” просять про допомогу

Працівники “швидкої” допомоги у Львові б’ють на сполох. Кажуть, за останні дні в місті почастішали виклики до людей з підозрою на коронавірус, а вони досі не забезпечені спеціальними захисними костюмами та респіраторами.

У медичних Фейсбук-групах фельдшери обласного центру екстреної медичної допомоги кидають відео і фото, аби продемонструвати, у яких умовах вони працюють. Наголошують, що наражають на небезпеку себе і тих, з ким контактують. Один з лікарів «швидкої» оприлюднив доповідну записку, де пояснює свою відмову їхати на виклик до хворого із високою температурою та задухою відсутністю спецодягу.

«На всю Львівщину є лише дві бригади швидкої медичної допомоги, що можуть виїжджати на виклики до людей з підозрою на коронавірус. В одній з таких я працюю, – розповідає LMN фельдшер Олег Березяк. – Нам бракує елементарних речей для індивідуального захисту. Як тільки почались підозри на коронавірус, наше керівництво поїхало в «Епіцентр» і купили нам малярські костюми, пилові респіратори і окуляри. І в цьому ми виїжджаємо на виклики, а ще вдягаємо звичайні бахіли та шапочки. Ясна річ, цього не достатньо для захисту. По-перше, між шапочкою та респіратором залишається відкрита ділянка шкіри. Так само є простір між медичним костюмом та бахілами. По-друге, потрібні рукавиці, що будуть сягати по лікоть».

Чоловік наголошує, їхня бригада виїжджає не лише на виклики, де є підозра на коронавірус.

«Ми можемо їхати до старшої людини з підозрою на COVID-19, а за годину вже до маленької дитини, в якої температура, – каже фельдшер. – Не виключено, що приносимо на собі в цей дім новий вірус. Бо й машина швидкої обробляється лише поверхнево, малоймовірно, що вірус після такої обробки зникає».

Як повідомляють в ЛОДА, в рамках боротьби з коронавірусом COVID-19, обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виділили 400 тис. грн. на закупівлю індивідуальних засобів захисту. У 20-х числах березня чекають на поставку тисячі комплектів протиепідемічних костюмів. Вирішується питання придбання партії медичних масок.

«Ми чекати не можемо, бо виклики маємо вже. А поки ті тендерні процедури пройдуть, буде занадто пізно, – каже Олег. – Тож наразі залишається лише сподіватись на допомогу волонтерів, підприємців та небайдужих людей. Може, хтось знає, як і де можна вже зараз придбати засоби захисту у виробників чи посередників. Дуже просимо приносити їх в Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на вулиці Київській, 31».

За словами Олега, працівникам швидкої допомоги потрібні одноразові костюми-комбінезони з капюшоном, фартухи, шапочки, високі бахіли, окуляри, респіратори відповідного класу N95 та рукавички латексні до середини передпліччя.

Фельдшер каже, він і його співробітники вже й навіть не мріють про такий захисний одяг, як у працівників швидкої Китаю, Італії. Просять забезпечити їх бодай елементарним.

«Бачили на відео, костюм у китайських медиків – кількашаровий, на руки одні на одні вони вдягають дві пари рукавиць. Та й навіть в Китаї влада визнала, що на початку епідемії мало уваги приділила захисту медпрацівників. Бо саме це було головною причиною того, що вірус так швидко поширився. Лікарі помирали самі і заражали інших», – каже Олег.

Схожі новини