«Брата спалили живцем, а я не можу правди довести», – Володимир Савіцкий з Перемишлянщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Брата спалили живцем, а я не можу правди довести», – Володимир Савіцкий з Перемишлянщини
04 Березня, 16:09
logo-black

«Брата спалили живцем, а я не можу правди довести», – Володимир Савіцкий з Перемишлянщини

Юлія Швидко

Володимир Савіцкий зі села Свірзькі Глібовичі на Перемишлянщині другий рік поспіль вимагає, аби правоохоронці розслідували смерть його 28-річного брата Михайла. Чоловік 31 грудня 2017 року згорів у власній автівці. Володимир доводить: його підпалив односельчанин, який заборгував гроші Михайлові.

«Брат повернувся з-за кордону, чотири дні побув в Україні – і ми його поховали, – розповідає LMN Володимир Савіцкий, брат загиблого. – Перед Новим роком пішов з друзями на полювання. Один з них ще раніше у Михайла позичив гроші – приблизно 3 тисячі доларів. Брат просив, аби повернув. У них виник конфлікт. Продовжився після полювання біля магазину – є очевидці, які чули, що вони сварилися за гроші».

Близько восьмої вечора Володимиру повідомили, що братів бус Renault Trafic горить. Через півгодини чоловік приїхав на місце пожежі.

«Були рятувальники, поліція. Побачив, як лежачого брата витягали з машини. Його вже не можна було врятувати, – веде далі Володимир. – Тепер відомо, що Михайлів друг закликав свого швагра, двох знайомих. Брата сильно побили. Аби замести сліди, його підкинули в машину та підпалили. Одразу поліція не захотіла порушувати кримінальну справу. Казали, наче брат у машині приліг зі запаленою сигаретою – від неї й загинув. Коли ми почали добиватися, аби справу розслідували, правоохоронці зрозуміли, що все списати на нещасний випадок не вдасться. Порушили кримінальну справу по факту «умисного вбивства», але нічого не рухається. Свідків опитали один через одного, підозрюваного не арештували. Він ж усе все продав, що міг. Залишився без квартири, машини, техніки. Нас визнали потерпілою стороною, але слідчий, коли дзвонимо, слухавки не бере. Брата спалили живцем, а я не можу правди довести».

У Перемишлянському відділі поліції кажуть, що справа по вбивстві Михайла Савіцкого затягується через експертизу автомобіля, в якому він згорів. Юристи потерпілої сторони з’ясували, що наразі така автівка взагалі на експертизу не надходила.

Цієї справою зайнялося Народне Антикорупційне Бюро у Львові.

Фото: зі сімейного архіву Савіцких (на фото – Михайло Савіцкий)

Відео