Бродівщина проти хутрових ферм – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Бродівщина проти хутрових ферм
31 Жовтня, 15:55

Бродівщина проти хутрових ферм

Тут провели громадські слухання

У Бродівському районі люди зібрались, аби поговорити про хутряні перспективи, які їм запропонували напередодні. Учасники громадських слухань вирішили, що норкові ферми Бродівщині не потрібні. Тож сказали рішуче “ні”.

Всі ми в курсі етичого боку питання і знаємо, чому хутро це погано, тому хочемо ацентувати увагу на іншому аспекті – тому, якими забрудненнями загрожує інтенсивне тваринництво, – кажуть в організації Екологічна платформа.

Зокрема наголошують на кількох небезпечних аспектах:

45082889_1999141063505827_962978392712413184_n
  • адлишок азоту в навколишніх грунтах і водах, який зробить землю непридатною для використання, воду отруйною і знищить все живе;
  • залишки фарб і барвників, які загрожують Лешневу і Язлівчику повторити долю Тисмениці з її синьо-бензиновими ріками;
  • жахливий запах, який зробить перебування в радіусі кількох кілометрів до ферми неможливим.

Нагадаємо, екологи б’ють на сполох – на Бродівщині іноземець хоче побудувати аж три норкові ферми. Там планує заради хутра вирощувати близько 300 тисяч тварин. Це більше, аніж всі хутрові ферми в Україні разом узяті.

В Екологічній платформі також розповіли, що за даними ЄДР, компанії ТзОВ “УА Хутро 1” (“UA FURS 1” LLC) та ТзОВ “УА Хутро 2” (“UA FURS 2” LLC) зареєстровані у Львові по вул. Бандери, 6. Засновником є данська компанія “Айкон ЮА 2 АПС” та громадянин Данії Медс Крістіан Расмуссен, який є кінцевим бенефіціарним власником.

Керівником обох компаній зазначається Бейзик Андрій Євгенович. ТзОВ “УА Хутро 1” та ТзОВ “УА Хутро 2” зареєстровані у травні 2018 року. Перша компанія будуватиме норкову ферму на 300 тисяч норок у селі Лешнів, а друга – у селі Язлівчик.

Відео