Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Бродівськими селами блукає незряча зубриха
07 Лютого, 14:08
logo-black

Бродівськими селами блукає незряча зубриха

Юлія Швидко

Уже тиждень між селами Сидинівка та Смільне Бродівського району місцеві мешканці зустрічають 800-кілограмового зубра. Люди непокояться, що тварина витоптує їх посіви, бояться за свою безпеку. У Бродівському мисливському господарстві «Стир» їх закликають зберігати спокій.

«Ця самка зубра – стара та хвора. Їй 18 років, тварина майже не бачить. Коли почалася дощова погода, відбилася від свого стада, зайшла у село. Довго стояла у заростях сухостою поміж стовпами. Тоді її час від часу бачили біля людських обійсть. Сьогодні уже потепліло, то вона уже підходить ближче до місце, де її стадо, – розповідає LMN керівник мисливського господарства «Стир» Андрій Яремчук. – Ця тварина досить спокійного характеру, але, як і всі дикі звірі, може бути небезпечною. Тому просимо людей, щоби вони самі її не гнали, аби раптом не сполохали».

Зараз фахівці з охорони природи вирішують, що робити з цим зубром. Можливо, тварину помістять у спеціальний вольєр.

«Місцевим не звикати до таких випадків – зубри інколи виходять зі своєї території ближче до людських осель. Тим паче їх тепер у нас близько 80, хоча раніше планувалося, що буде не більше 45. Думаємо їх розселяти по інших лісництвах. Зубри занесені до Червоної книги, на них не можна полювати. Вони ж починають конкурувати з оленями, кабанами, виживають їх з лісництва. Через таку ситуацію наше господарство несе фінансовий збиток».

Фото: Броди online

Схожі новини