Британія та США відкликають частину своїх дипломатів з України | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Британія та США відкликають частину своїх дипломатів з України
24 Січня, 12:41

Британія та США відкликають частину своїх дипломатів з України

Влада Британії евакуйовує частину дипломатів з України. Таке рішення країна прийняли через загрозу нових хвиль російської агресії. Посольство Великої Британії у Києві й надалі буде відкритим та не припинятиме роботу.

Також громадянам Британії радять утриматись від візитів до України, а тим, які вже перебувають тут, рекомендують зареєструватись у дипломатичних установах та уникати масових демонстрацій.

Водночас, Сполучені Штати дали дозвіл на добровільний від’їзд своїх дипломатів та їх сімей. Рішення про обов’язкове повернення американців додому уряд поки що не приймав.

«Статус розпорядження про від’їзд з посольства США буде переглянуто не пізніше ніж за 30 днів», – повідомляє посольство США в Україні.

Уряд Америки також рекомендує своїм громадянам утриматись від поїздок в Україну через загрозу військових дій з боку Росії.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України називають такі рішення поспішними та заявляють, що у безпековій ситуації в Україні змін не сталося.

«Загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще в квітні минулого року», – пояснив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Своєю чергою, Європейський союз поки немає намірів відкликати дипломатів з України. Попередньо міністри ЄС планують провести відеоконференцію із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Відео