Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
БТР для ТрО від жителів Яворівщини днями ввезуть в Україну
25 Березня, 14:05

БТР для ТрО від жителів Яворівщини днями ввезуть в Україну

Благодійний фонд «Яворівщина» придбав для 66 батальйону 103 бригади ТрО бронетранспортер SKOT та днями завершив усі дозвільні процедури на його ввезення на територію України.

Бронетранспортер, на який громади Яворівського району зібрали понад 2 млн грн, готовий до ввезення в Україну. Про це заявили на сторінці фонду у Facebook.

«Завдяки мешканцям Яворівщини, духовенству, колядникам, вертепам та свідомому бізнесу ми зібрали необхідну суму, щоб придбати БТР для ТрО. Та це лише частина роботи. Паралельно ми готували необхідні документи та дозволи на ввезення БТРу в Україну. Нині ми нарешті можемо говорити про те, що ми переходимо до етапу транспортування БТР в Україну та будемо передавти його на баланс ТрО», розповів голова Фонду Тарас Станько

У фонді додали, що процедура ввезення – досить довготривалий процес. Спершу благодійний фондзареєстрували у Державній службі експортного контролю, щоб отримати дозвіл на ввезення БТР на територію України. Далі отримали дозволи від польських органів влади, зокрема Індивідуального дозволу Міністерства розвитку і технологій Польщі на ввезення БТР в Україну. Також митну декларацію і ще ряд документів.

«Жителі регулярно запитували – а що там наш БТР? Ну коли він буде? Нарешті можна говорити ствердно, що він буде буквально за кілька днів. Зовсім скоро бронетранспортер від жителів Яворового краю вирушить до 66 батальйону 103 бригади ТрО», коментує Павло Бакунець, нардеп з Львівщини та амбасодор фонду «Яворівщина».

До слова, бронетранспортер SKOT OT-64 R-2M має сталеву броню, надійний дизельний двигун, привід на 8 коліс, і він простий в обслуговуванні, вміщає 12 членів особового складу, включно з водієм. За бажанням воїни ТрО зможуть встановити на БТР кулемет – для цього передбачена спеціальна башта. Так SKOT зможе стати не лише надійним транспортом, а й повноцінним засобом для ураження ворога. 

Раніше ми розповідали, що у січні БФ «Яворівщина» оголосив перший великий збір – 2 млн грн на БТР для ТрО. Фонд об’єднав колядників, вертепи, місцевий бізнес, творчі колективи, церкви та жителів району. В результаті протягом місяця вдалося зібрати 2,9 млн грн

Схожі новини