БТР від жителів Яворівщини вже на передовій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
БТР від жителів Яворівщини вже на передовій
04 Квітня, 09:50

БТР від жителів Яворівщини вже на передовій

Благодійний фонд «Яворівщина» передав 66 батальйону 103 бригади ТрО бронетранспортер SKOT, тепер він виконує бойові завдання на сході України. Жителі Яворівського районі у січні-лютому зібрали на нього майже 3 млн грн. Про це заявили на сторінці фонду у Facebook.

Бронетранспортер чесько-польського виробництва SKOT OT-64 R-2M фонд «Яворівщина» придбав у Польші і днями ввіз в Україну. Перед відправкою броньовик освятили святі отці, а учні шкіл Яворівського району передали разом з авто плакати з словами підтримки для земляків з ТрО. Після цього БТР доставили на позиції 66 батальйону 103 бригади тероборони на сході України.

«Перший великий проєкт фонду успішно завершений. БТР уже в розпорядженні наших тероборонців виконує бойові завдання. Хочу подякувати кожному жителю Яворівського району за пожертви, за інформаційну підтримку та всіляку допомогу у процесі», – коментує Тарас Станько, керівник БФ «Яворівщина».

Взимку під час збору замість заявлених 2 млн вдалося зібрати аж 2,9 млн грн. Цей БТР обійшовся в понад 2 млн грн, тож тепер фонд разом з командуванням ТрО обдумують наступну покупку.

 

«Громада Яворового краю зібрала близько 3 млн грн всього за місяць, а це значить – у фонду залишається ще майже мільйон гривень. Ми порадилися з військовими, як найкраще використати ці кошти, і маємо два потенційний варіанти – купити ще один БТР або кілька авто. Кінцеве рішення – за військовими, і ми купимо їм те, що вони найбільше потребують», – пояснює Павло Бакунець, амбасадор фонду та народний депутат.

Бронетранспортер SKOT OT-64 R-2M вміщає 12 членів особового складу, включно з водієм, має повний привід на 8 коліс, сталеву броню, надійний дизельний двигун і він простий в обслуговуванні. Також він обладнаний спеціальною баштою для встановлення кулемета.

Відео