Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Буде безкоштовною або за спеціальною ціною: коли в Україні з’явиться вакцина від коронавірусу
04 Серпня, 21:02

Буде безкоштовною або за спеціальною ціною: коли в Україні з’явиться вакцина від коронавірусу

25 вакцин-кандидатів проти COVID-19 проходять клінічні дослідження у світі. Шість з них перебувають на завершальній стадії випробувань. Скоріш за все, результати будуть уже до кінця цього року. А на початку наступного розпочнеться серійне виробництво. Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Вчора підтвердили право уряду України на подання заявки для отримання за механізмом COVAX вакцини від коронавірусу, як тільки її зареєструють. Вакцина буде використовуватися для профілактики коронавірусної хвороби у людей з груп ризику та окремих вікових категорій. Кожна країна, якій надано право звернутися по вакцину, отримує її в обсязі, який дозволить провести щеплення близько 20% населення. Україна отримає близько 8 мільйонів доз, – пояснив Ляшко. – Для населення ця вакцина буде безкоштовною або за спеціальною ціною».

Уряд України та МОЗ, окрім доз, які Україна отримає за механізмом COVAX, хочуть додатково закупити вакцину за бюджетні кошти і провести щеплення всіх груп ризику. Також клопочуть, аби працедавці, які матимуть можливість захистити своїх робітників від коронавірусу, могли для них купувати вакцину на ринку України.

Віктор Ляшко наголосив: аби зменшити кількість пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу, поки що варто проводити усі необхідні календарні щеплення, особливо, малюкам та школярам.

Фото: ілюстративне

Схожі новини