«Буде капличка і ніяких почестей»: у Дрогобичі відповіли російському консульству щодо демонтажу “вічного вогню” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Буде капличка і ніяких почестей»: у Дрогобичі відповіли російському консульству щодо демонтажу “вічного вогню”
18 Серпня, 19:16

«Буде капличка і ніяких почестей»: у Дрогобичі відповіли російському консульству щодо демонтажу “вічного вогню”

Російське консульство звернулося до міськради Дрогобича з вимогою не демонтовувати “Кладовище радянських воїнів” або ж “Вічний вогонь”. Відповідного листа надіслали на ім’я міського голови Дрогобича Тараса Кучми. Натомість у міськраді вважають це суто питанням, яке має вирішувати громада, – пише “Еспресо.Захід” .

«Як посміли окупанти звертатись до нас з цього питання? Це є чисто питання Дрогобицької громади. Зауважу, наразі рішення ще не ухвалили, бо робимо опитування, внутрішній референдум – що робити з цими загиблими, які поховані тут.

А поховані тут особи, які загинули в боях з бандерівцями в 1944 -1953 роках. Ми вважаємо, що вони не повинні бути на полі скорботи. Там має бути капличка. Всіх поважаємо, але почестей не повинно бути. Такою є позиція громади», – пояснює Тарас Кучма.

За словами мера Дрогобича, із консульства Росії у Львові звернулись з листом,  в якому аргументували свої вимоги тим, що Україна є підписантом “Угоди про увіковічнення пам’яті про мужність і героїзм народів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років”.

«Посмію нагадати, що Росія також є підписантом Будапештського меморандуму і багатьох інших договорів. Але тим не менше Росія окупувала наші території й розстрілює наших хлопців», – каже Кучма.

У Дрогобицькій міській раді дали відповідь на лист з дипломатичної установи РФ.

Також до міської ради Дрогобича з консульства звертались і телефоном. Проте мер сказав, що розмовляли іноземною мовою і спілкування це не мало змістовного характеру. А ще припускає, що до цього питання вже могли долучитись і провокатори.

«Зараз проводимо блок опитування, потім буде організоване обговорення з істориками та прийматимемо рішення. Зокрема, є релігійне прохання, щоб на цьому місці поставити капличку і помолитись за тих, хто колись вбивав нас. Ми їм прощаємо і не більше».

Нагадаємо, у Дрогобичі на перехресті вулиць Самбірська, Івана Франка, Лесі Українки, Січових Стрільців  хочуть демонтувати “Кладовище радянських воїнів” або ж “Вічний вогонь”.

Окрім перенесення залишків захоронених радянських воїнів, необхідно вирішити питання щодо подальшого облаштування цієї території.

Відео