Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Буде користь для громади від цієї перереєстрації, чи лише зайвий клопіт – покаже час»: львівські лікарі платитимуть податок великолюбінцям
03 Липня, 14:36
logo-black

«Буде користь для громади від цієї перереєстрації, чи лише зайвий клопіт – покаже час»: львівські лікарі платитимуть податок великолюбінцям

Катерина Дмитренко

Львівську обласну клінічну лікарню юридично перереєстрували зі Львова до селища Великий Любінь Городоцького району. Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний лікар ЛОКЛ Михайло Гичка.

«Таке рішення прийняли більше року тому. Тоді на базі Великолюбінської лікарні, яка підпадала під закриття, вирішили відкрити реабілітаційне відділення. Таким чином ми зберегли 53 робочі місця і зможемо використовувати оздоровчий потенціал Любеня для відновного лікування пацієнтів після інсультів та інфарктів зі всієї області», – написав Михайло Гичка.

Лікар зазначає, що приміщення, де має бути нове відділення, – в жахливому стані і потребує капітального ремонту.

«На це потрібно велике фінансування. При зміні юридичної адреси ЛОКЛ податок надходитиме до селищного бюджету – і Великолюбінська селищна рада гарантує, що 50% від отриманого податку скеровуватиме на ремонт та придбання матеріально-технічної бази реабілітаційного відділення», – додав Михайло Гичка.

Місцеві ж мешканці у такій перереєстрації вбачають політичну складову. Процедуру планували провести до жовтня 2020 року. Пришвидшити процес допомогли нардеп Ярослав Дубневич та заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. Обидва балотуються до Верховної Ради на окрузі №120, до якого входить Великий Любінь.

«Розмови про перереєстрацію цієї лікарні вели ще з 2017 року. Але тоді палки в колеса вставляв Володимир Гірняк. Він ще тоді не знав, що піде в депутати по нашому округу. Також тут задіяний Дубневич – сват Гички, який теж хоче підтримки громади. Вони на цьому дуже піаряться. Але чи буде користь для громади від цієї перереєстрації, чи лише зайвий клопіт – покаже час», – каже LMN мешканець Великого Любеня Іван Дудок.

Львівський юрист Володимир Рибалко каже, що перереєстрація лікарні не є технічним рішенням.

«Її наслідками є конкретні фінансові надходження чи ненадходження до бюджетів різних рівнів. Також мова йде про видатки на медичну установу, на ремонт приміщення, оплату праці персоналу. Те, про що зараз говорять, наче речі правильні. Але їх відповідність медичній реформі може стати приводом для проведення перевірки», – зазначає LMN Володимир Рибалко.
Схожі новини