«Буду робити, що хочу»: поблизу Львова ліс без відома громади опинився у довготривалій оренді | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Буду робити, що хочу»: поблизу Львова ліс без відома громади опинився у довготривалій оренді
22 Квітня, 14:40
logo-black

«Буду робити, що хочу»: поблизу Львова ліс без відома громади опинився у довготривалій оренді

Вікторія Ратушна

Мешканці села Підрясне Залізничного району Львова вчора не могли добратись додому. На шляху до садово-городніх кооперативів невідома жінка найняла трактор та почала проводити роботи, перекривши центральну дорогу до будинків. Пояснювала свої дії просто: цей ліс, мовляв, вона взяла в довготривалу оренду, а тому може робити там все, що хоче.

«Добре, що збоку є такий проїзд лісом, це не дорога, але місцеві мешканці про нього знають, бо інакше добратись додому взагалі б не було можливо. Проблема в тому, що ніяких дозвільних документів на ці роботи жінка нам не показала. Як і на ліс, який вона нібито орендує. Інша проблема в тому, що як взагалі цей ліс міг опинитись у довготривалій оренді? Ніхто про це не говорив з громадою, ніяких публічних обговорень не було», – розповідає LMN Оксана Олейнюк-Пухняк, голова сільсько-господарського кооперативу «Промінь», що межує з лісом.

Жінка разом з сусідами звернулись до поліції з заявою про те, що невідома особа самовільно й одноосібно вирішила проводити роботи без погодження з будь-якими інстанціями. Зареєстрували скаргу і на гарячу лінію Львова.

«З головами садово-городніх кооперативів ми зібрались і вирішили, що готові взяти цей ліс на отримання: під оренду чи як це бачать відповідні служби. Та жінка сказала нам: «Добре, роботи припиняю, але через місяць побачимось знову». Нам же важливо, аби це не повторювалось», – пояснює Оксана.

Жінка працює доцентом кафедри Ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного Лісотехнічного Університету України. З власних джерел дізналась: до історії може бути причетний «Галсільліс», який є лісокористувачем на цій території. Сьогодні Оксана матиме з ними зустріч щодо ситуації. Про неї LMN проінформує згодом.

Відео