«Будинок перетворили у дешеву їдальню»: львів’яни скаржаться на щурів у домі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Будинок перетворили у дешеву їдальню»: львів’яни скаржаться на щурів у домі
02 Березня, 21:04
logo-black

«Будинок перетворили у дешеву їдальню»: львів’яни скаржаться на щурів у домі

Юлія Швидко

Мешканці чотириповерхового будинку на вул. Академіка Гнатюка у центрі Львова потерпають від діяльності ресторану «Прага Вінотека» та кафе «Львівські круасани». Ці заклади харчування розміщені на першому поверсі. У 119-річному будинку з дерев’яним перекриттям між поверхами встановили потужні холодильні камери, газові плити. У даху будинку просвердлили отвір та облаштували витяжку. Люди скаржаться на постійну вібрацію, неприємний запах, шум та щурів, які з’явилися у будинку.

“У квартирі в цьому будинку жили мої батьки, я ще зі школи тут мешкаю. Тепер маю відчуття, що нас звідси хочуть примусово виселити, бо життя стає нестерпним, – каже LMN мешканка будинку Вікторія Кузик. – Раніше на першому поверсі було два магазини – посуду та електротехніки. Мешканцям не створювали незручностей. Усі товари заносили з вулиці, покупці теж звідти заходили. Згодом облаштували ресторан «Прага». Його власники теж намагалися враховувати інтереси жителів дому. Коли ж запрацювала «Прага Вінотека», щодня отримуємо сюрпризи».

Мешканці будинку з травня 2017 року звертаються у поліцію, Галицьку районну адміністрацію, “Львівгаз”  та до керівництва ЖЕКу, аби повпливали на неналежну ситуацію у будинку.

«Вони нам знищили вхідні двері, які були на реставрації. Будинок розташований в центральній культурно-історичній частині Львова, що є спадщиною ЮНЕСКО, а його перетворили у дешеву їдальню. Викупили ще одну квартиру, в якій працює пекарня. Свої холодильники поставили у проході до наших підвалів. Щурі, мабуть, там завелися. Бачила, як один спокійно йшов з ресторану у «Львівські круасани», – додає Вікторія Кузик.

Фото: ілюстративне

Відео